• Od niedzieli mamy nowego komendanta Hufca ZHP Pabianice. Został nim Maciej Tomaszewski.

  Sylwia Urbańska komendantką Hufca ZHP Pabianice była tylko przez rok. W niedzielę, 30 września, odbył się zjazd, podczas którego przekazała funkcję swojemu dotychczasowemu zastępcy Maciejowi Tomaszewskiemu. To on stanie na czele harcerzy z naszego miasta.
  Zjazd rozpoczął się od podsumowania zeszłorocznych działań. Druhna Sylwia wyliczyła swoje sukcesy, a także rzeczy, które należałoby jeszcze poprawić. Zapewniła, że sprawowanie funkcji było wielką przygodą i przyjemnością, ale również lekcją odpowiedzialności.
  Następnie rozdano nagrody i wyróżnienia. Najaktywniejsi instruktorzy otrzymali odznaki „Instruktor Roku”, „Zasłużony dla Hufca ZHP Pabianice” i „Zasłużony dla ZHP”.

  Najistotniejszym punktem programu były oczywiście wybory. Delegaci wykazali się jednomyślnością – udzielili zaufania dh. Maciejowi Tomaszewskiemu zdecydowaną większością głosów.
  Nowemu komendantowi pomocą będzie służyła komenda – kolegium, które podejmuje decyzje w sprawach hufca, organizuje jego działania i wspiera młodszych harcerzy. Każdy z członków odpowiada za coś innego, a roboty jest sporo – trzeba zadbać o wizerunek, sprzęt, pracę wychowawczą, organizację obozów i kolonii. W skład komendy hufca wejdą zastępcy komendanta druhowie Krzysztof Baj i Jan Kisielewicz oraz pozostali członkowie: Karolina Piotrowska, Anna Mikołajczyk, Milena Myszkiewicz, Patrycja Jochymek i Marcin Ciemnoczołowski.

  Udostępnij