• News will be here
 • W powiecie pabianickim bez większych zmian. Starostą został Krzysztof Habura, przewodniczącym RP Florian Wlaźlak, a wicestarostą Gabriela Wenne-Błażynska.

  Wczoraj (19 listopada) odbyła się pierwsza sesja Rady Powiatu nowej kadencji. Pierwszym punktem było ślubowanie radnych, którzy zapewniali, że będą sumiennie wykonywać swoje obowiązki i będą działać na rzecz ojczyzny oraz powiatu. Po uroczystym ślubowaniu odbył się najważniejszy punkt obrad, czyli wybór władz samorządowych.
  Na fotel przewodniczącego Rady Powiatu zgłoszono tylko jedną kandydaturę – Floriana Wlaźlaka. Z wyborem tej funkcji nie było więc problemu. Bezwzględną większością głosów Wlaźlak został przewodniczącym.
  Nie ukrywam, że ze wzruszeniem przyjąłem ten wynik głosowania. Chciałem podziękować prezydentowi, że namówił mnie na kandydowanie oraz wyborcom. Z zaskoczeniem przyjąłem wynik głosowania. Dziękuję, że wszyscy Państwo oddaliście na mnie swój głos. Będę się starał, jak do tej pory, żeby nie dzielić radnych, a mieć w radzie koleżanki i kolegów. Chciałbym, żeby nasze obrady prowadzone były sprawnie i merytorycznie. Jestem dumny, bo dotychczas sesje prowadzone były z szacunkiem. Mam nadzieję, że tak będzie w tej kadencji – powiedział.
  Na stanowisko wiceprzewodniczącego zgłoszono trzy kandydatury: Arkadiusza Jaksę, Henryka Gajdę oraz Waldemara Flajszera. Ostatecznie zostali nimi Jaksa i Gajda.

  Niespodzianki nie było przy wyborze starosty. Ponownie został nim Krzysztof Habura (16 głosów za, 5 przeciw i 2 wstrzymujące się).
  To już czwarta kadencja, którą będę miał przyjemność pełnić jako starosta i przewodniczący zarządu. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować za zaufanie, którym mnie Państwo obdarzyliście. Liczę na to, że wspólnie przez pięć lat będziemy działali dla dobra powiatu. Mam nadzieję na dobrą współpracę. Dołożę wszelkich starań, by jak najlepiej pracować na rzecz naszego powiatu – powiedział starosta.
  Następnie wybrano wicestarostę oraz zarząd powiatu pabianickiego. Prawą ręką Habury będzie Gabriela Wenne-Błażyńska. W skład zarządu obok starosty i wicestarosty wchodzi trzech członków: Robert Kraska, Jacek Wróblewski i Henryk Brzyszcz.

  Udostępnij

  Jeden komentarz

  1. Panie Starosto!!!
   Nie możesz Pan liczyć! W tak komfortowej sytuacji w Radzie współpraca MUSI się Panu udać!!! To dla Pana największe wyzwanie, bo pabianiczanie obdarzyli Was zaufaniem, ale będą patrzeć na ręce!!!
   Uważam, że dużym błędem było nie wybranie na vicka Flajszera! Dla mnie i wielu moich przyjaciół niesłychanie ciekawym byłoby, jak się on będzie zachowywał w realizacji przedsięwzięć Powiatu. To byłaby świetna okazja do sprawdzenia, czy ci panowie są samorządowcami, czy partyjnymi podmiotami!!!

  Możliwość komentowania została wyłączona.