• News will be here
 • Od piątku, 16 listopada, Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie ma nową szefową. Została nią pabianiczanka Joanna Papuga-Rakowska.

  Ma doświadczenie w kierowaniu tego typu placówką, gdyż w latach 2011-2016 była dyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury w Pabianicach. Wcześniej przez dwa lata pracowała jako rzecznik prasowy starosty. Ostatnio kierowała oddziałem turystyki w Urzędzie Miasta Łodzi.

  Joanna Papuga-Rakowska z wykształcenia jest socjologiem. Ukończyła kierunek socjologia public relations i socjologia kultury oraz studia podyplomowe zarządzanie kulturą.

  Jako dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury mam zamiar podjąć wiele inicjatyw skierowanych do mieszkańców Rzgowa. Na początku planuję przejąć organizację imprez plenerowych odbywających się na terenie gminy, jak pikniki rodzinne, dożynki i oczywiście Dni Rzgowa, do których już rozpoczęliśmy przygotowania – powiedziała nowa pani dyrektor. Ogromne możliwości da nam nowy budynek. GOK stanie się jednym z najnowocześniejszych ośrodków w regionie. Będę planowała poszerzenie sekcji artystycznych i organizowanych wydarzeń. Zacznę od propozycji dla najmłodszych. Obecnie poznaję pracowników, grupy artystyczne działające w GOK-u i potrzeby mieszkańców gminy.

  Powołanie na dyrektora otrzymała po wygraniu konkursu z rąk burmistrza Mateusza Kamińskiego.

  Udostępnij