• News will be here
 • W parku Wolności odbyła się konferencja prasowa, w trakcie której zapowiedziane zostało wyjątkowe sportowe wydarzenie – 6. edycja ABM Jędraszek UltraPark Weekend.

  W briefingu 29 kwietnia uczestniczyli: prezydent Grzegorz Mackiewicz, starosta Jacek Wróblewski, poseł Krzysztof Habura, dyrektor zawodów Piotr Kardas, przedstawicielka organizatora, firmy ABM Jędraszek, Joanna Mazur oraz radny miejski Gabriel Grzejszczak, prowadzący imprezę.

  Jako pierwszy głos zabrał dyrektor Piotr Kardas: – Spotkaliśmy się tutaj, aby zapowiedzieć międzynarodowy festiwal biegów ABM Jędraszek UltraPark Weekend. Odbędzie się on w dniach 10-12 maja tutaj, w parku Wolności. Podczas wydarzenia rozegrane zostaną trzy konkurencje: głównabieg w randze mistrzostw Polski Polskiego Związku Lekkoatletyki, a także 17. Mistrzostwa w biegu 24-godzinnym oraz biegi w randzie Puchar Polskibieg 48-godzinny oraz bieg na dystansie 50 kilometrów.

  W 2020 roku w trakcie wydarzenia osiągnięty został rekord Europy, a rok później, w biegu 24-godzinnym pobity został rekord świata. W 2022 mistrzynią świata w biegu 48-godzinnym została Patrycja Bereznowska.

  Podczas spotkania na „Strzelnicy” poseł Krzysztof Habura poinformował o nowym patronacie nad tegorocznym wydarzeniem.

  O tym, jak wzrasta prestiż i ranga festiwalu świadczy fakt, że w tym roku patronat honorowy nad wydarzeniem objął  minister sportu i turystyki Sławomir Nitras. To ważne również w kontekście tego, że wzrasta szansa, by bieg 48-godzinny odbywający się w ramach festiwalu uzyskał rangę mistrzostw świata. Wysoka liczba uczestników, rekordy, które tutaj padają, powodują, że festiwal cieszy się coraz większym zainteresowaniem i uznaniem w społeczeństwie i środowisku sportowym. Wspólnie z posłem Marcinem Józefaciukiem objęliśmy bieg patronatem honorowym. Poseł jest znanym w całej Polsce, bardzo dobrym biegaczem. W tym roku zapowiada swój udział również w biegu pabianickim – przekazał.

  Prezydent Grzegorz Mackiewicz dodał: – Zachęcamy wszystkich serdecznie do udziału w tej wspaniałej imprezie. Ze swojej strony chcielibyśmy serdecznie podziękować klubowiO co biega. Na niedzielnym biegu DOZ w Łodzi zakończyli jeden projektprowadzili Przemka Antczaka przez 25 dni charytatywnych maratonów. Teraz zapowiedziana została kolejna impreza organizowana przez grupę ludzi zaangażowanych w popularyzację biegów. Te osoby zapewniają jedno, przygotowania będą profesjonalne i jak co roku wyniki będą dobre dzięki trasie i organizacji.

  Do zaproszenia na UltraPark Weekend 2024 dołączył starosta Jacek Wróblewski: – Zapraszam wszystkich uczestników, którzy pojawią się tutaj nie tylko z Pabianic, ale i całego powiatu, Polski i Europy. Biegi mają charakter międzynarodowy, więc liczę na to, że pojawi się wielu biegaczy spoza Polski. Życzymy uczestnikom wspaniałej pogody, udanych zawodów, braku kontuzji i pobijania rekordów!

  Joanna Mazur, przedstawicielka ABM Jędraszek, dodała: – Ja zawodnikom życzę pokonywania własnych słabości i wielu niezapomnianych emocji!

  Uczestników będzie blisko 200, w tym około 20 mieszkańców naszego miasta. W biegach wezmą udział m.in. Patrycja Bereznowska, Andrzej Piotrowski i Olena Szewczenko. Pojawią się reprezentanci Ukrainy, Litwy, Czech, a także – po raz pierwszy – reprezentant Azji, zawodnik z Hongkongu. 

  Organizatorami wydarzenia są miasto i powiat pabianicki oraz firma ABM Jędraszek. Patronatem objęli je: prezydent Grzegorz Mackiewicz, starosta Jacek Wróblewski oraz posłowie Krzysztof Habura i Marcin Józefaciuk.

  Udostępnij