• W sobotę, 12 stycznia, prawie pięciuset piechurów wyruszyło na 20. rajd „Noworoczny” zorganizowany przez Szkolne Koło Krajoznawczo-turystyczne PTTK przy SP w Dłutowie.

  – Turyści do pokonania mieli przepięknie ośnieżone trasy leśne wokół Dłutowa – powiedziały organizatorki Mariola Seliga i Joanna Antoniak-Łacwik.

  Piechurów poprowadził Mikołaj, a nad ich bezpieczeństwem czuwali aspiranci Adam Figiel i Krzysztof Jędrys. Na szlak wyruszyło 16 drużyn przyjezdnych i 20 ze szkoły w Dłutowie.

  Najwięcej uczniów (35 osób) było z SP nr 9 z opiekunami: Elwirą Stanek, Igą Kaletą, Anną Szmidt-Pawłowską, Joanną Sońtą i Marcinem Owczarkiem. Uczestniczyli również piechurzy z SP 5 i 15, ZS nr 5 w Pabianicach, SP w Chechle, SP w Pawlikowicach, SP w Petrykozach, ZSP w Piątkowisku oraz z Centrum Administracyjnego w Porszewicach. Po dotarciu na metę piechurzy upiekli kiełbasę na ognisku i ogrzali się gorącą herbatą.

  Na zakończenie przyszedł czas na rozstrzygnięcie konkursów: profilaktycznego, czytelniczego i sprawnościowego. Nagrody wręczała Danuta Syryczyńska, dyrektor SP w Dłutowie. Gratulacje zwycięzcom składali: wójt Grażyna Maślanka-Olczyk, Piotr Kraska, członek Zarządu Powiatu, i Sławomir Szczesio, prezes Oddziału PTTK Pabianice. Organizatorzy podziękowali Zofii Szmidt, pomysłodawczyni rajdu, która powiedziała: – Cieszę się, że cel naszych rajdów, czyli aktywizowanie młodzieży i rodziców, został zrealizowany.

  Zakończenie rajdu na sali gimnastycznej uświetniły występy uczniów.

  – Jesteśmy zachwyceni jubileuszowym rajdem. Dostaliśmy kubki i paczki od Mikołaja – podsumowali uczestnicy. – A ja dziękuję sponsorom i rodzicom uczniów za wsparcie – dodała dyrektor szkoły.

  Nad 20. rajdem „Noworocznym” patronat sprawowali senator RP Maciej Łuczak i starosta Krzysztof Habura.

  Udostępnij