•  

  Rozdzielono dotację z budżetu miasta w 2019 dla pabianickich klubów sportowych na utrzymanie bazy niezbędnej do szkoleń i organizacji zawodów.

  – Wsparcie mogły otrzymać kluby sportowe, które mają siedzibę i działają na terenie Pabianic oraz posiadają na utrzymaniu ze środków własnych obiekty sportowe, co reguluje uchwała Rady Miejskiej z 2012 roku – mówi Aneta Klimek, rzecznik prezydenta.

  Dotację (277.800 zł) rozdzielono między cztery wnioskujące kluby: Pabianickie Towarzystwo Cyklistów – 222 tys. zł, Klub Sportowy Zjednoczeni „Pabianice” – 21 tys. zł, Pabianicki Klub Sportów Wodnych – 30.700 zł, Pabianicki Klub Strzelecki Walter – 4.100 zł.

  – Na dniach ogłoszony zostanie nabór wniosków na dotację z budżetu miasta w 2019 roku z przeznaczeniem na szkolenie sportowe dzieci i młodzieży w poszczególnych dyscyplinach sportu w pabianickich klubach sportowych, organizację zawodów oraz udział w imprezach sportowych – dodaje rzecznik.

  Tu do podziału jest 550 tys. zł. Wnioski będą przyjmowane do 4 lutego w Urzędzie Miejskim przy ul. Zamkowej 16. Dotację przyzna komisja składająca się z przedstawicieli Rady Sportu na podstawie regulaminu ustalonego przez Radę Sportu.

  Udostępnij