• News will be here
 •  

  W hali MOSiR-u rozegrano mistrzostwa województwa łódzkiego w zapasach w stylu klasycznym i w stylu wolnym. W sobotę, 9 lutego, na matach walczyło 62 zawodników z 12 klubów.

  W trakcie otwarcia nastąpiła dekoracja najlepszych młodzików za ubiegły rok. Wręczenia pamiątkowych statuetek dokonał Mirosław Pikierski, prezes Okręgowego Związku Zapaśniczego. Wśród najlepszych zapaśników województwa w poszczególnych kategoriach wagowych aż sześciu było z PTC: Kamil Buldecki (44 kg), Piotr Ludwiczak (52 kg), Kacper Sobczyk (62 kg), Piotr Antoniewski (68 kg), Kacper Trębacz (75 kg) i Juliusz Nowak (85 kg).

  Drużyna młodzików PTC osłabiona brakiem pięciu podstawowych zawodników (wyjazdy na ferie i choroby) zajęli zdecydowanie I miejsce w klasyfikacji zespołowej. Indywidualnie złote medale wywalczyli: Kamil Buldecki (kat. 44 kg), Artur Pik (kat. 68 kg – mimo niewyleczonej kontuzji) i Adrian Drzewiecki (kat. 85 kg). Srebrne medale zdobyli: Igor Czyżewski (57 kg), Adam Cichała (62 kg) i Hubert Szczech (68 kg), a brązowe: Jakub Korona (35 kg), Bartosz Wlazeł (62 kg) i Marcel Chrzęst (68 kg).

  Punktowane miejsca wywalczyli: Franciszek Tokarczyk i Oliwier Maksymowicz (obaj w wadze 62 kg).

  Najlepszy zawodnik PTC to Artur Pik, srebrny medalista MP młodzików z ubiegłego roku, który wszystkie pojedynki wygrał w pierwszej rundzie na plecy albo na przewagę techniczną.

  * * *

  Trenerzy PTC zapraszają chętne dzieci na zajęcia w hali PTC przy ul. Gdańskiej 7 codziennie na godz. 17 00. W programie zajęcia ogólnorozwojowe, podstawy akrobatyki, walki wręcz, zajęcia na basenie oraz wycieczka do Uniejowa.

  Udostępnij