• News will be here
 • To hasło obchodów 100-lecia powstania Polskiego Czerwonego Krzyża w pełni oddające to, co nasze Stowarzyszenie robiło i robi dla społeczeństwa Pabianic i powiatu pabianickiego.

  Komitet Organizacyjny obchodów 100-lecia powstania Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach zwraca się z serdeczną prośbą do wszystkich byłych i obecnych działaczy, wolontariuszy PCK w naszym mieście o przekazywanie pamiątek, jakie być może Państwo posiadają, związanych z naszym Stowarzyszeniem (odznaki, medale, legitymacje, różnego rodzaju zaświadczenia). Posłużą one do kontynuacji pisania historii Polskiego Czerwonego Krzyża w naszym mieście.

  Rzeczy te można przekazywać w siedzibie Polskiego Czerwonego Krzyża przy ul. Moniuszki 16 (tel. 42 215-24-04) w poniedziałki od 13.00 do 15.00 lub wtorki i środy od 10.00 do 14.00. W pozostałe dniu biuro jest nieczynne.

  Jednocześnie informujemy, iż chcielibyśmy, aby Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach otrzymał na 100-lecie swojego istnienia nowy sztandar („stary” pochodzi z połowy lat pięćdziesiątych XX wieku). W związku z tym zwracamy się do wszystkich naszych byłych, a także aktualnych działaczy i wolontariuszy, również sympatyków, o datki na jego wykonanie. Gdyby Państwo podjęli taką decyzję (liczy się każda kwota), to prosimy przekazać ją na konto: 58 8788 0009 2004 0022 3731 0004 z dopiskiem „na sztandar”. Każdy darczyńca zostanie uhonorowany specjalnym „gwoździem” z jego imieniem i nazwiskiem oraz wpisem do „Księgi Sztandarowej”.

  Komitet Organizacyjny

  Obchodów 100-lecia powstania

  Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach

  Udostępnij