• News will be here
 • Zakończył się nabór do przedszkoli miejskich. Przyjętych zostało 562 nowych dzieci.

  – W tym roku wszystkie zgłoszone dzieci, które spełniły kryterium wieku i zamieszkania, mają zapewnione miejsca w przedszkolach – poinformowała Aneta Klimek, rzecznik prezydenta.

  Przyjętych zostało 562 nowych dzieci.

  – Rodzice 27 nieprzyjętych do poszczególnych placówek dostaną propozycję zapisania dziecka w innym miejscu niż wybrane, z uwzględnieniem odległości od miejsca zamieszkania – dodaje rzecznik.

  Pozostały wolne miejsca w: Przedszkolu Miejskim nr 4 – 29, PM nr 11 – 10 i PM 16 – 3 (łącznie 42). Największy nadkomplet był w PM nr 2 (20 dzieci nieprzyjętych). Po naborze w puli pozostanie 15 wolnych miejsc dla „spóźnialskich” (dzieci, które przeprowadzą się do Pabianic lub wróciły z zagranicy i ustawowo muszą być przyjęte).

  Po 1 września niewykorzystane miejsca będą do dyspozycji dzieci 2,5-letnich (rocznik 2017) oraz spoza miasta.

  Najwięcej grup otworzą PM nr 13 i 4 – po 12, najmniej PM 8 – 3 grupy. Do 12 miejskich przedszkoli uczęszczać będzie ponad 1900 dzieci.

  Udostępnij

  Jeden komentarz

  1. Ciekawostka: jeżeli rodzice dzieci 3 i 4 letnich nie znajdą miejsca w przedszkolach, mogą zapisać je do żłobka. Ustawa żłobkowa wskazuje, że „opieka nad dzieckiem może być sprawowana do ukończenia roku szkolnego, w którym dziecko ukończy 3 rok życia lub w przypadku gdy niemożliwe lub utrudnione jest objecie dziecka wychowaniem przedszkolnym- 4 rok życia”. Jest kila fajnych żłobków w Pabianicach- od miejskiego poczynając.

  Możliwość komentowania została wyłączona.