• News will be here
 • Pabianiczanie bawili się podczas sobotniego finału Światowego Dnia Wody w Stacji Uzdatniania Wody „Zagajnikowa”. Dopisała pogoda, dopisali mieszkańcy, atrakcje były dla wszystkich – zarówno tych małych, jak i tych dużych.
  Imprezę rozpoczął rajd rowerowy, w którym udział wzięło prawie 500 uczestników. Rajd przebiegł bez nieprzewidzianych zdarzeń i wszyscy uczestnicy bawili się po powrocie na festynie zorganizowanym przez ZWiK.
  W Stacji Uzdatniania Wody „Zagajnikowa” impreza odbyła się dzięki zaangażowaniu partnerów i sponsorów. Na pabianiczan czekało mnóstwo atrakcji. Największą widownię przyciągnął pokaz w kielichu z wodą w wykonaniu uczestniczki programu „Mam talent”. Dużym zainteresowaniem cieszył się, jak co roku, darmowy grill, do którego kolejka nie zmniejszała się ani przez chwilę.
  Oprócz zwiedzania stacji i laboratorium można było m.in. korzystać ze zjeżdżalni z pontonami, wziąć udział w warsztatach slime czy w zawodach nerf. Było malowanie z Krukiem, malowanie na wodzie, były animacje z Agrafką. Do dyspozycji pabianiczan było też stanowisko PCM, gdzie można było zrobić bezpłatne badanie ciśnienia i cukru. W dużym namiocie na gości czekał podwodny świat.
  Każde dziecko, wchodząc na teren stacji, otrzymało karteczkę do zbierania stempelków. Po ich zebraniu otrzymało niespodziankę na stoisku ZWiK-u. Rozstrzygnięto też konkurs na… „Najstarszy rachunek za wodę” oraz na konkurs rowerowy, podczas którego wyznaczoną trasę trzeba było pokonać w jak najdłuższym czasie. Nagrodą był rower.

  Udostępnij