• News will be here
 •  

  Na przystankach autobusowych stanęło 35 nowych gablot informacyjnych. Będą też nowe wiaty przystankowe i ławki.

  To kolejny etap realizacji projektu „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach”. Miasto zamówiło 60 sztuk słupków przystankowych o podwyższonym standardzie.

  – Połączona konstrukcja obejmuje ramę nośną, gablotę informacyjną na rozkład jazdy oraz znak D-15. Na froncie każdego z szarogranatowych słupków znajduje się czytelna informacja o nazwie przystanku. Z prawej strony znaku przystankowego są wyklejone numery linii, które zatrzymują się na danym przystanku, a pod spodem jest miejsce na dodatkowe informacje o jego charakterze, na przykład „na żądanie”, „granica strefy”, „dla wysiadających” – opowiada Aneta Klimek, rzecznik prezydenta.

  Nowe słupki zastąpiły stare i zniszczone. Słupki stoją już m.in. na ulicach Karniszewickiej, Torowej, Konstantynowskiej, Rypułtowickiej, Wiejskiej, Moniuszki, Śniadeckiego, Piłsudskiego i Grota Roweckiego.

  Kolejnych 25 słupków zostanie ustawionych do końca sierpnia – dodaje rzecznik.

  Wykonawcą jest firma El Przem. Jedna konstrukcja kosztuje 3.350 zł netto, z czego 85%, czyli 2.847,50 zł, będzie sfinansowane ze środków Unii Europejskiej.

  W kwietniu miasto podpisało umowę na dostawę kolejnych 31 wiat przystankowych oraz 19 ławek. 17 wiat i 8 ławek pojawi się na pabianickich przystankach w lipcu (m.in. na ulicach Piotra Skargi, Moniuszki, Sikorskiego), kolejne – w listopadzie i grudniu. Ich dostawcą będzie firma Arret. Zakup wiat i ławek także zostanie w 85% dofinansowany ze środków unijnych w ramach projektu „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach”.

  Udostępnij