•  

  W piątek, 10 maja, w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się II przegląd piosenki religijnej.

  Do udziału w konkursie zgłosiło się pięć szkół. Tegoroczny przegląd miał charakter patriotyczno-religijny. Nawiązywał do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, dlatego uczestnicy musieli zaprezentować dwa utwory: religijny i patriotyczny.

  Po wysłuchaniu szesnastu utworów jury, w skład którego weszli: przewodnicząca Anna Leśniak, dyrektor SP 1, Agnieszka Ratajczyk-Wieczorek, Joanna Janczyk-Wajman i ks. Jan Pracki z parafii NMP, wyłoniło zwycięzców.

  W kategorii solista zwyciężył Błażej Śmiałkowski ze Szkoły Podstawowej nr 17 (utwory „Twoja Miłość” oraz „Biel i czerwień dwa kolory”), którego przygotowała Izabela Czestkowska. W kategorii zespół wygrali uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. św. Wincentego a’Paulo (Moja Ojczyzna” oraz „Mały apostoł”), których przygotowała Dorota Smolarek-Dąbrowska.

  Nagroda specjalna ufundowana przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia w Pabianicach powędrowała do solistki ze Szkoły Podstawowej w Mogilnie Dominiki Orszulak („Hej chłopcy, bagnet na broń” oraz „Pokorna Służebnica Pana”). Uczennicę przygotowała Aleksandra Retkiewicz.

  W przerwie obrad jury na uczestników i ich opiekunów czekał słodki poczęstunek. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali też drobne upominki oraz czekolady ufundowane przez proboszcza parafii NMP ks. Józefa Kapiasa.

  Organizatorkami przeglądu piosenki religijnej były Magdalena Juszczak i Elżbieta Grobelak.

  Udostępnij