•

17 i 18 maja Ropczyce gościły sumitów na międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików w sumo.

O medale walczyło 186 zawodników z 13 klubów. Bardzo dobrze zawalczyli sumici PTC, zdobywając dwa złote medale. Pierwsze złoto wywalczył Artur Pik, który był bezkonkurencyjny w wadze 70 kg (wygrał cztery walki). Drugi złoty medal zdobył najlepszy zawodnik drużyny PTC Dominik Uljanowicz ważący niespełna 80 kg. Dominik walczył w kategorii +70 z zawodnikami ważącymi po 120 kg. Dzięki szybkości i taktyce zdobył złoto po wygraniu czterech walk.

Do dwóch złotych medali PTC dorzuciło trzy brązowe krążki: Jakub Makowski (55 kg), Bartosz Wlazeł (65 kg) i Borys Miszczak (70 kg). V punktowane miejsca zajęli: Kamil Buldecki (45 kg), Kacper Szczepański (50 kg), Igor Czyżewski (55 kg) i Hubert Szczech (70 kg). VII m. – Marcel Chrzęst (70 kg), Adrian Drzewiecki (+70 kg), IX m. – Oliwier Maksymowicz (60 kg). W punktacji drużynowej PTC uplasowało się na 2. pozycji.