•  

  W niedzielę, 21 lipca, w godzinach 8.00 – 16.00 w parku Wolności rozegrany zostanie ogólnopolski wyścig kolarski „O puchar Bogumiły Matusiak. Memoriał Marka Wojny”.

  Organizatorem są PTC Pabianice i Okręgowy Związek Kolarski. Za cel wyścigu stawiają: popularyzację kolarstwa, zachęcenie młodzieży do uprawiania sportu oraz propagowanie zdrowego stylu życia.

  Kolarze wystartują w następujących kategoriach: młodzik, młodziczka; junior, juniorka; orlik, orliczka; elita kobiet; masters; amator. Okrężna trasa liczy 25 km. Start i meta na ul. 15. Pułku Piechoty Wilków w Pabianicach, dalej przez Hermanów, Różę, Dobroń, Chechło i powrót do Pabianic.

  Przewidziano nagrody, puchary i medale.

  * * *

  Przypomnijmy, że pabianiczanka Bogumiła Matusiak to najbardziej utytułowana polska kolarka szosowa. Przez większość swej kariery amatorskiej związana z LKS Pawlikowiczanka. Od 2002r. kolarka zawodowa. Od 2007 w grupie kolarskiej „Primus”. W latach 1990-2009 jej trenerem był Marek Wojna (zmarł w 2009). To znakomity polski trener kolarstwa i działacz sportowy. Pochodził z Dłutowa. Był wychowankiem sekcji kolarstwa Włókniarz Łódź. Po zakończeniu kariery zawodniczej był szkoleniowcem młodzieży w klubie LKS Pawlikowiczanka, gdzie oprócz Matusiakówny trenował przyszłego mistrza Polski Krzysztofa Jeżowskiego.

  Udostępnij