•  

  Od 8 do 11 sierpnia – Dawid Gryza, dyrektor artystyczny, serdecznie zaprasza na ósmą edycję najbardziej niezależnego festiwalu filmowego w Polsce „KOCHAM DZIWNE KINO”.

  Widzowie pabianickiego kina Tomi (ul. Gdańska 4) będą mieli okazję obejrzeć (zupełnie darmo) 49 filmów krótkometrażowych, z których 14 zostanie zaprezentowanych w konkursie i powalczy o statuetki Złotego Mola, 5 filmów pełnometrażowych.

  W tym roku, oprócz produkcji z Polski, na festiwal zostały nadesłane także obrazy z Danii, Rumunii, Szwecji, Tanzanii, Ugandy i Ukrainy – wylicza Dawid Gryza.

  Gościem specjalnym będzie reżyser i producent kina niezależnego Jonas Wolcher. Uświetni on piątkowe pokazy dwóch wyprodukowanych przez siebie filmów: „Hermit: Monster Killer” w reżyserii Ola Paulakoskiego oraz premierowy „Precision: The Child Drug Trafficking”, który wyreżyserował Sserunnya Kaddu Earnest. Na plenerowych pokazach w piątek i niedzielę zostaną zaprezentowane: rumuński mockumentary horror, zrealizowany techniką found footage, „Be My Cat: A Film for Anne” w reżyserii Adriana Tofei, a także utrzymana w nurcie kina eksploatacji „Marzanna”, nakręcona przez twórców z LoboTomia Video.

  Po sobotnich dwóch blokach konkursowych – w oczekiwaniu na zliczenie głosów oraz werdykt jury – widzowie obejrzą duński horror o zombie „Escaping The Dead”, w którym epizodyczny występ zaliczył Lloyd Kaufman, założyciel legendarnej wytwórni filmowej Troma.

  Udostępnij