• News will be here
 • Od niedzieli (1 września) zmienia się rozkład jazdy pociągów oraz autobusów linii „7” i „265”. Tego samego dnia w godzinach od 11.00 do 17.00 objazdem będą kursować autobusy linii „1”, „4”, „6” i „T”. Od 9 września zmienionymi trasami pojadą autobusy linii „260” i „262”.

  Od początku września wraca przedwakacyjna częstotliwość „siódemki”, która w dni powszednie znowu będzie kursować co 20 minut. Autobusy MZK na trasie z centrum do pętli Waltera Jankego będą jeździły co 10 minut dzięki naprzemiennym kursom linii „2”, „7”, „261” i „262”.

  Zmiana dotyczy też rozkładu jazdy linii „265” – mówi Aneta Klimek, rzecznik prezydenta. – Ze względu na planowany kolejny etap przebudowy drogi wojewódzkiej 485 zmienią się godziny odjazdów i warianty trasy kursów w dni powszednie.

  Od wtorku, 3 września, ponownie będzie realizowany kurs linii „263” o 7.30 z Waltera Jankego do ul. Zachodniej w Ksawerowie, oznaczony w rozkładzie jako wykonywany w dni nauki szkolnej.

  Od 1 września autobusy linii N4B wracają na stałą trasę w Łodzi (w kierunku Pabianic), czyli przez ulice Jaracza i Więckowskiego (przy czym w nocy z 31 sierpnia na 1 września obowiązuje jeszcze objazd przez ul. Narutowicza).

  Zmienione rozkłady jazdy są już dostępne na stronie internetowej komunikacjapabianice.pl.

  Wyścig kolarski

  W niedzielę, 1 września, odbędzie się wyścig kolarski „III kryterium uliczne PTC Trzy Korony Pabianic”. Kolarze będą przejeżdżać ulicami: Południową, Moniuszki, Śniadeckiego, Wileńską i Orlą. W godzinach 11.00 – 17.00 zmienionymi trasami pojadą autobusy linii „1”, „4”, „6” i „T”.

  Autobusy linii „1” z Dworca PKP dojadą bez zmian do szpitala, następnie pojadą objazdem ulicami Jana Pawła II i Targową do Orlej, dalej właściwą trasą do Waltera Jankego. Z powrotem dojadą bez zmian do przystanku Orla/Targowa, dalej pojadą objazdem ulicami: Grabową, Jana Pawła II do Wiejskiej i następnie stałą trasą.

  Autobusy „4” i „6” z Waltera Jankego dojadą bez zmian do przystanku Moniuszki/Sienkiewicza, następnie pojadą objazdem: Grabową i Jana Pawła II, dalej stałymi trasami. Z 15. Pułku Piechoty „Wilków” i Karolewa autobusy dojadą bez zmian do szpitala, następnie pojadą objazdem: Jana Pawła II, Targową do Moniuszki i dalej stałymi trasami.

  Autobusy linii „T” z Dworca PKP dojadą bez zmian do przystanku Moniuszki/Wiejska, następnie pojadą objazdem ulicami: Moniuszki, Szarych Szeregów, Robotniczą, Ostatnią i Dąbrowskiego do Konopnickiej, dalej stałą trasą do Rzgowa. W przeciwnym kierunku trasa pozostaje bez zmian.

  Zamknięty przejazd

  na Torowej

  ZUE SA, wykonawca przebudowy linii kolejowej nr 14 (Zduńska Wola -Łódź Kaliska), planuje od 9 września (poniedziałek) zamknięcie przejazdu drogowo-kolejowego na ul. Torowej (na zdjęciu).

  W tym czasie autobusy linii „260” i „262” będą kursować objazdem. Z Bugaju dojadą bez zmian do ul. Zamkowej, dalej pojadą: Wspólną, Karniszewicką do Torowej i następnie stałymi trasami. Dla linii „260” zmiana trasy dotyczy tylko podanego kierunku, a dla linii „262” analogiczny objazd obowiązuje także z Kudrowic do Pabianic. Autobusy zatrzymają się na istniejących przystankach na ul. Karniszewickiej oraz na dwóch przystankach tymczasowych w stronę Kudrowic: Wspólna/Karniszewicka i Karniszewicka/GS.

  Utrudnienia potrwają co najmniej dwa tygodnie. W kolejnym etapie zostanie zamknięty przejazd na ul. Wspólnej (od 23 września).

  Kasy MZK

  Od poniedziałku (26 sierpnia) otwarta jest już kasa biletowa na pętli Waltera Jankego – czynna jak przed wakacjami, a więc w dni powszednie od godz. 6.30 do 14.30. Pozostałe punkty pracują bez zmian. Biuro Obsługi Klienta przy ul. Narutowicza 9 w dni powszednie od 6.00 do 19.45 i w dwie ostatnie soboty miesiąca od 9.00 do 13.00. Kasa na dworcu kolejowym w dni powszednie od 6.00 do 18.15 i w dwie pierwsze soboty miesiąca od 9.00 do 13.00.

  – Zachęcamy do wyrabiania migawek i zakupu biletów okresowych jeszcze w sierpniu. Zwłaszcza w pierwszych dniach września w Biurze Obsługi Klienta MZK trzeba się liczyć z czekaniem w kolejce, szczególnie z uwagi na podwójny rocznik pierwszoklasistów w szkołach średnich – proponuje rzecznik.

  Wniosek o wydanie migawki można złożyć przez internet na stronie www.migawka.lodz.pl albo osobiście w BOK MZK przy ul. Narutowicza 9.

  Udostępnij