•  

    Od 2 do 20 września potrwa kolejna objazdowa zbiórka odpadów wielkogabarytowych. Bezpłatny odbiór organizuje Urząd Miejski, a wykonawcą jest Eko-Region.

    W pierwszym półroczu w Pabianicach odebrano 354,06 tony odpadów wielkogabarytowych. Patrząc na statystyki, wystawianych przedmiotów przybywa z każdym rokiem. Podczas objazdowej zbiórki odpadów wielkogabarytowych w marcu 2019 odebrano 132,56 t odpadów, w czerwcu – 221,5 t. Najbliższa zbiórka potrwa od 2 do 20 września, a ostatnia – w grudniu.

    Podczas akcji będą odbierane: zużyty sprzęt AGD i RTV (radia, telewizory, monitory, lodówki, pralki), domowy sprzęt sanitarny, małe zużyte opony, metalowy złom, zużyte lampy i oprawy oświetleniowe, meble i elementy wyposażenia, baterie i akumulatory, elementy stolarki mieszkaniowej i gospodarczej, elementy i urządzenia z tworzyw sztucznych. Należy je wystawić wyznaczonego dnia do godz. 7.00. Nie będą odbierane: gruz, kamienie, piasek, ziemia, oleje i środki chemiczne, lekarstwa, odpady budowlane, odzież, tekstylia, obuwie, tkaniny wystroju wnętrz, kołdry, pierzyny, szkło, opakowania po farbach i lakierach, odpady pochodzące z warsztatów rzemieślniczych, odpady zawierające azbest i inne niebezpieczne, odpady zielone.

    Więcej informacji można uzyskać w spółce Eko-Region tel. (42) 215-51-41 lub wydziale ochrony środowiska Urzędu Miejskiego tel. (42) 22-54-628, (42) 22-54-629.

    Harmonogram wygląda następująco:

    poniedziałek (2 września): 20 Stycznia, 3 Maja, Borowa, Ciasna, Działkowa, Graniczna, Jesienna, Kolonijna, Krzywa, Nowowolska, Piotra Skargi, Spokojna, Stara, Sybiraków, Zakole i Żwirowa.

    wtorek (3 września): Arkuszyńskiego, Baczyńskiego, Boczna, żniczna, Bracka, Chmielna, Dobra, Dolna, Grobelna, Kazimierza, Kopernika, Kościelna, Mała, Modra, Myśliwska, Narcyza Gryzla, Osiedlowa, Ossowskiego, Owsiana, Podgórna, Podleśna, Poprzeczna, Prosnaka, Słoneczna, Sobieskiego, Spacerowa, Sporna, Szewska, Szpitalna, Wąska, Willowa, Wiosenna, Wschodnia i Żytnia.

    środa (4 września): Bugaj, Drewnowska, Gawrońska, Grota Roweckiego, Mokra, Nawrockiego, Smugowa, Świetlickiego i Waltera Jankego.

    czwartek (5 września): Popławska, Rydzyńska, Sienna, Wajsówny, Głowackiego, Księżycowa, Kwiatowa, Lutomierska, Nieduża, Ogrodowa, Prosta, Pszeniczna, Różana, Składowa, Spółdzielcza, Szynkielewska, Tulipanowa, Zgoda i Żelazna.

    piątek (6 września): Armii Krajowej, Bagatela, Bohaterów, Broniewskiego, Cicha, Ewangelicka, Kamienna, Kolbego, Kościuszki, Łąkowa, Mariańska, Matejki, Mickiewicza, Narutowicza, Piękna, Południowa, Poniatowskiego, Powstańców Warszawy, Reymonta, Sienkiewicza, Skłodowskiej, Słowackiego, Staszewskiego, Świętokrzyska, Waryńskiego, Widok, Wierzbowa, Wyspiańskiego, Wyszyńskiego, Żabia, Żeromskiego i Żurawia.

    poniedziałek (9 września): Bardowskiego, Grabowa, Konopnickiej, PCK, Próżna, Sempołowskiej, Targowa i Trębacka.

    wtorek (10 września): 15. Pułku Piechoty Wilków, Cmentarna, Dąbrowskiego, Grunwaldzka, Hermanowska, Hetmańska, Husarska, Kasztelańska, Kochanowskiego, Krakowska, Lecznicza, Ludowa, Mielczarskiego, Miodowa, Niecała, Nowa, Odrodzenia, Ostatnia, Pawia, Pomorska, Przejazd, Robotnicza, Rycerska, Skośna, Skrajna, Szarych Szeregów, Śniadeckiego, Średnia, Świątka, Tkacka, Toruńska, Ułańska, Wysoka, Zacisze, Zagajnikowa i Zielona.

    środa (11 września): Jutrzkowicka, Kilińskiego, Orla, Jana Pawła II, Moniuszki i Wileńska.

    czwartek (12 września): Kunickiego, Łaska, Parkowa, Sosnowa, Sportowa, Świerkowa, Wiejska, Wolnościowa i Wrzosowa.

    piątek (13 września): Agrestowa, Akacjowa, Brzozowa, Bukowa, Cedrowa, Cisowa, Dereniowa, Glebowa, Gromadzka, Jałowcowa, Jarzębinowa, Jaśminowa, Jaworowa, Jesionowa, Kalinowa, Kasztanowa, Klonowa, Laskowa, Leszczynowa, Liściasta, Łączna, Malinowa, Morwowa, Niska, Olszynowa, Osikowa, Piątkowska, Rolnicza, Topolowa, Wiązowa, Żniwna i Żytowicka.

    poniedziałek (16 września): Gospodarcza, Jasna, Karniszewicka, Pogodna, Polna, Wodna i Ziemna.

    wtorek (17 września): Bociania, Brauna, Brzoskwiniowa, Chmielowa, Cyprysowa, Czereśniowa, Eichlera, Gajowa, Gruntowa, Jodłowa, Kąkolowa, Leśna, Lisia, Łubinowa, Łukowa, Makowa, Modrakowa, Napierskiego, Oliwkowa, Organizacji WiN, Orna, Orzechowa, Podmiejska, Poziomkowa, Słonecznikowa, Śliwkowa, Tatarkowa, Tęczowa, Torowa, Trawiasta, Warzywna, Wiśniowa i Wspólna.

    środa (18 września): Barucha, Batorego, Bystra, Ciepła, Familijna, Garncarska, Gdańska, Kapliczna, Konopna, Kresowa, Kręta, Ksawerowska, Lazurowa, Letnia, Lwowska, Majdany, Miętowa, Młynarska, Modrzewiowa, Mostowa, Nastrojowa, Okulickiego, Piaskowa, Pietrusińskiego, Piłsudskiego, łnocna, Przyjazna, Radosna, Sejmowa, Sikorskiego, Stary Rynek, Szczęśliwa, Widzewska, Witosa, Zachodnia, Zaradzyńska, Zdrojowa, Żwirki i Wigury.

    czwartek (19 września): Konstantynowska, Partyzancka, Rypułtowicka, Rzgowska i Warszawska.

    piątek (20 września): Chłodna, Pułaskiego, św. Jana, św. Rocha, Traugutta i Zamkowa.

    Poza terminami objazdowej zbiórki wielkogabaryty można samodzielnie oddać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) przy ul. Warzywnej.

    Udostępnij