• News will be here
 • 33 firmy wystawiły się w czwartek na Powiatowych Targach Pracy. Organizatorem był pabianicki PUP.

  W Powiatowej Hali Sportowej przy św. Jana w samo południe ruszyły targi pracy. Dyrektor PUP-u Magdalena Werstak przywitała licznie zebranych gości, wystawców i pabianiczan.

  – Celem targów jest przybliżenie specyfiki lokalnego rynku pracy. Tego typu przedsięwzięcia dają możliwość spotkania z przyszłymi pracodawcami oraz zapoznania się z konkretną branżą – powiedziała pani dyrektor.

  Na targach pojawili się ci, którzy szukają pracy bądź rozważają jej zmianę. Uczestnicy zapoznali się z najnowszymi ofertami pracy, rozmawiali z pracodawcami. Mogli nawet zostawić swoje CV. Byli to nie tylko dorośli. Przyszła bardzo duża grupa młodzieży z pabianickich szkół średnich, głównie z klas III i IV. Jak przyznawali niektórzy, nie planują iść na studia, tylko od razu po szkole rozpocząć pracę, by się usamodzielnić.

  Bardzo oblegane było stoisko Amazona, który poszukuje do pracy 1000 osób. Praca 4 dni w tygodniu po 10 godzin interesowała nie tylko młodych ludzi. Oprócz 20 złotych za godzinę brutto firma kusi darmowym transportem, posiłkami za 1 zł i premiami. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również stoiska policji i straży pożarnej. Mniej zainteresowanych było przy straży miejskiej. Niestety, młodzież nie była zainteresowania pracą za mniej niż 2000 złotych.

  – Od roku jestem na emeryturze, ale przyszedłem tutaj dowiedzieć się, czy jest dla mnie jeszcze szansa na dorobienie paru groszy do emerytury mówi Mieczysław Woźniak.Byłem mile zaskoczony, że w moim wieku jeszcze potrzebują osób do pracy.

  Podczas targów 19 września wystawili się m.in.: Amazon, IKEA, DHL, Poczta Polska, Kilargo, Greek Trade, SGP-SORTING GROUP POLAND, EL-PUK, Barbara Jaksa, Zakład Pracy Chronionej TEXPOL, Human&Hunter, PCM, PIB KAROLCZAK, Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Budowlane LAUER oraz Urząd Miejski w Pabianicach, Komenda Powiatowa Policji, Komenda Powiatowa Straży Pożarnej, Wojskowa Komenda Uzupełnień, Straż Miejska, Cech Rzemiosł Różnych.

  Pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy prezentowali aktualne oferty pozostające w dyspozycji urzędu, prowadzili poradnictwo zawodowe oraz udzielali informacji, m.in. w zakresie Krajowego Funduszu Szkoleniowego, szkoleń i staży dla osób bezrobotnych, uzyskiwania dotacji na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej oraz refundacji kosztów zatrudnienia osób bezrobotnych.

  Udostępnij