• Zawodnicy UKS Azymut wystartowali w Lublinie, dzielnie walcząc o jak najwyższe lokaty w międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików. Rywalizowali z rówieśnikami z województwa lubelskiego, łódzkiego, mazowieckiego i podlaskiego.

  Pierwszego dnia walczyli na dystansie sprinterskim i w biegu sztafetowym, drugiego – na dystansie klasycznym. Tradycyjnie okazało się, że sztafety przyniosły najwięcej emocji, ale też i radości. Doskonale zaprezentowały się Marika Kozuń, Magdalena Janiak i Kaja Młynarczyk, którym – mimo jeszcze niewielkiego doświadczenia w biegu na orientację – udało się wywalczyć brązowe medale. Chłopcom w składzie: Karol Sieroń, Jerzy Durma i Maciej Sztranek, poszło jeszcze lepiej i na ich szyjach zawisły medale w kolorze srebrnym.

  Pozostałe dwie sztafety chłopców zakończyły swoje zmagania na VII i VIII miejscu.

  W biegach indywidualnych najlepiej zaprezentował się Maciej Sztranek, zajmując w sprincie V, a w biegu klasycznym IV miejsce. Cenne punkty dla klubu w obu biegach indywidualnych zdobyli też: Marika Kozuń, Kaja Młynarczyk, Magdalena Janiak, Karol Sieroń, Jerzy Durma, Oskar Wesołowski, Franciszek Krempiński, Wojciech Kielnerowski, Jakub Wiśniewski oraz Ignacy Górak.

  Podczas, gdy młodzież dzielnie walczyła w mistrzostwach młodzików, ich młodsi koledzy, trenerzy i osoby wspierające wzięły udział w zawodach towarzyszących, rywalizując o IV Puchar KU AZS UMCS. 

  Na najwyższym stopniu podium stanęli: Alicja Grochowalska (K16), Małgorzata Biniecka (K21), Adam Wiśniewski (M10) i Piotr Krawczyk (M12). II miejsca zajęli: Katarzyna Konc (K35/40) i Michał Łubis (M21), a III m. – Jan Sztranek (M21!) i Paweł Sztranek (M40/50).

  Udostępnij