• Barbara Nowacka i Dariusz Joński pojawili się w Pabianicach, by porozmawiać o ogromnym zanieczyszczeniu naszego miasta.

  Konferencja prasowa z udziałem liderów Koalicji Obywatelskiej odbyła się 3 października w centrum miasta. Skupiła się głównie na problemie smogu.

  – Niestety, nie ma wątpliwości, że Pabianice, które w rankingu najbardziej zatrutych smogiem miast wiodą prym, bo każdy z nas to czuje w powietrzu. Osoby, które tu mieszkają, są narażone na choroby. Nie tylko na astmę, ale również nowotwory i różnego rodzaju alergie. To jest skazywanie ludzi na coraz gorsze zdrowie i powolną śmierć. Tak być nie może. Polska nie jest krajem tak biednym, żeby nie działać na rzecz zdrowia – mówiła Barbara Nowacka.

  Jednym z sześciu priorytetów Koalicji Obywatelskiej jest zadbanie o środowisko. Należy jednak odbiurokratyzować kwestię sięgania po środki zewnętrzne na wymianę źródeł ciepła i promować ochronę środowiska.

  – Koalicja Obywatelska obiecuje, i jest to bardzo ważna deklaracja, że będziemy robić wszystko, żeby powietrze było lepsze i by samorządowcy, którzy chcą ratować swoje miasta od smogu, byli wspierani przez rząd – dodała Nowacka.

  Udostępnij

  Jeden komentarz

  Możliwość komentowania została wyłączona.