• Ruszyła kolejna edycja kampanii „Przerwa na wspólne czytanie”, której celem jest wspieranie idei wspólnego czytania książek przez rodziców i dzieci.

  Zgłaszajmy i głosujmy na lokalne biblioteki z województwa łódzkiego, które mają szansę wygrać wyjątkowe książki oraz pufy. Zwycięskie biblioteki otrzymają 10.000 lektur. Dodatkowo w ramach kampanii bezpłatnie rozdanych zostanie aż 40.000 książek.

  Inicjatorem „Przerwy na wspólne czytanie” jest marka Kinder Mleczna Kanapka. Do 4 listopada na www.kinder.pl każdy może zgłaszać lokalne biblioteki oraz głosować na konkretne placówki. Biblioteki, które zyskają największą liczbę głosów, otrzymają 10.000 książek oraz pufy, dzięki którym będą mogły urządzić wygodny kącik do czytania.

  Nagrodzonych zostanie 300 bibliotek, z czego 50 otrzyma 5000 zł na zakup książek, a następne 250 dostanie książki o wartości 300 zł.

  Do udziału w kampanii Kinder Mleczna Kanapka zaprosiła uznanych ekspertów mających bogate doświadczenie w pracy z dziećmi. Są wśród nich: Marta Żysko-Pałuba (psycholog i psychoterapeuta), Zofia Karaszewska i Sylwia Stano (autorki bloga „Książniczki mają zdanie”) oraz Michał Rusinek (literaturoznawca i pisarz).

  – Wspólne czytanie przez dzieci i rodziców to najpiękniejszy sposób na spędzanie czasu. Można czytać na głosy, zamieniać się rolami, rozmawiać o przygodach bohaterów poszczególnych książek i, puszczając wodze fantazji, rozmyślać o ich perypetiach. Czytanie książek rozwija w dzieciach nie tylko zdolności kreatywne i pobudza wyobraźnię, ale też niepowtarzalnie buduje relację pomiędzy nimi a rodzicami – mówi psycholog Marta Żysko-Pałuba.

  Dzieci i rodzice często mają swoje ulubione lektury, dlatego w nowej edycji kampanii „Przerwa na wspólne czytanie” na stronie www.kinder.pl powstaje niezależny ranking najpopularniejszych książek, na które również można oddawać głos. Każdy oddany głos to możliwość pobrania jednego opowiadania do wspólnego czytania.

  Głosujmy na Miejską Bibliotekę Publiczną w Pabianicach!

  Udostępnij