• News will be here
  • W trzecim meczu II-ligowych rozgrywek koszykarzy beniaminek II ligi PKK’99 Pabianice uległ we własnej hali Żubrom Białystok.

Przyjezdni prowadzili w niedzielnym meczu od pierwszej (punkty Wydry) do czterdziestej minuty (ostatnie punkty Parszewski). W końcówce pierwszej połowy można jeszcze było mieć nadzieję na korzystny rezultat, gdy Żubry prowadziły 35:32. Jednak ostatnia minuta drugiej kwarty to pięć kolejnych punktów białostoczan i utrzymywanie uzyskanej przewagi przez trzecią odsłonę meczu. Podopieczni Arkadiusza Gralewskiego znów mieli chwile słabości w końcówce tej kwarty, co skwapliwie wykorzystali rywale, zdecydowanie powiększając przewagę do szesnastu punktów (70:54). Czwarta kwarta bez przełomu i gospodarze przegrywają po raz pierwszy przed własną publicznością.

PKK’99 Pabianice – Żubry Białystok 73:95 (16:20, 16:20, 22:30, 19:25)

PKK’99: Szymański 18, Sil 14, Szczerkowski 10, Borowski 9, Sauter 7, Zawadzki 4, Fabiszewski 4, Wasilewski 3, Orłowski 2, Małoń 2, Mik, Jurga.

Po trzech kolejkach prowadzą z kompletem wygranych U!NB AZS UMCS Start II Lublin i HydroTruck Sky Tattoo II Radom. PKK’99 jest na 10. miejscu, wyprzedzając ZKS Stal Stalowa Wola i MKS Ochota Warszawa i KK AZS UW Warszawa, który będzie rywalem pabianiczan w najbliższej kolejce 19 października.