• News will be here
 • Pabianiczanie doceniają nowoczesne hybrydowe autobusy i chętnie nimi podróżują. Coraz częściej korzystają też z biletomatów.

  Jak informuje ratusz, odkąd po Pabianicach jeździ 18 nowych autobusów hybrydowych, stale rośnie liczba pasażerów komunikacji miejskiej.

  – Latem pasażerowie docenili klimatyzację w nowych pojazdach. Liczba zarejestrowanych przejazdów zarówno w lipcu, jak i sierpniu, była najwyższa od lat – mówi Aneta Klimek, rzecznik prezydenta.

  We wrześniu liczba odpłatnych (biletowanych) przejazdów autobusami również była rekordowa. W stosunku do września ubiegłego roku odnotowano o 45 tys. przejazdów biletowanych więcej.

  Pasażerowie coraz chętniej korzystają z biletomatów na 5 przystankach i w autobusach. We wrześniu w automatach kupili prawie 27 tys. biletów, w tym najwięcej papierowych. 56% biletów kupiono w biletomatach na przystankach, 44% w automatach mobilnych.

  Co trzeci bilet pasażerowie MZK kupują w biletomacie przy SDH-u. Blisko co czwarty sprzedaje się na przystanku Grota Roweckiego/Gryzla. Zbliżonym zainteresowaniem cieszą się automaty na przystankach Kilińskiego/Zamkowa i przy dworcu kolejowym. Niemal co dziesiąty bilet sprzedaje się w biletomacie przy szpitalu.

  Udostępnij