• Do potrącenia pieszej na pasach doszło dzisiaj, 22 października, przed godziną 13.00 na ulicy Orlej (przy Grabowej).

    56letnia pabianiczanka, wyjeżdżając daewoo lanosem z ulicy Grabowej w lewo, nie zauważyła 62latki przechodzącej po pasach. Potraciła ją. Przyjechała policja i karetka pogotowia. Ratownicy medyczni przebadali poszkodowaną, ale na szczęście 62latka nie wymagała hospitalizacji.

    Dzień wcześniej (poniedziałek) także doszło do potrącenia. Tym razem 90letniego rowerzysty na ulicy Moniuszki przy Wyszyńskiego. Kierujący skodą 47letni mężczyzna, wyjeżdżając z Wyszyńskiego, nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu ulicą Moniuszki 90letniemu rowerzyście. Starszego pana z ogólnymi potłuczeniami przewieziono do szpitala w Pabianicach, gdzie został na obserwacji. Kierowca skody był trzeźwy. Sprawa trafiła do zespołu ds. wykroczeń.

    W ubiegłym tygodniu do potrącenia doszło w środę, 16 października. Wówczas 68letnią kobietę na przejściu dla pieszych na ulicy Zamkowej (przy Wyszyńskiego) potrącił 77letni kierowca skody. Miejsce zdarzenia zabezpieczyli wówczas jako pierwsi strażnicy miejscy, którzy akurat tamtędy przejeżdżali. Ratownicy medyczni zajęli się poszkodowaną, która uskarżała się na ból żeber. Przewieziono ją do szpitala. Policjanci przebadali kierowcę skody. Był trzeźwy.

    Udostępnij