• News will be here
  • Z okazji Święta Niepodległości, które przypada w poniedziałek, już dziś w wielu szkołach odbywały się uroczyste akademie i apele.

    Szkoła Podstawowa nr 1 to jedna spośród 14,5 tysiąca szkół, które zgłosiły się do udziału w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. Polega na tym, że uczniowie i nauczyciele wspólnie punktualnie o godzinie 11.11 odśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego. Przedsięwzięcie jest kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której uczestniczyło ponad 5 mln uczniów i nauczycieli z blisko 24 tys. placówek w kraju i za granicą.

    W trakcie uroczystej akademii w „jedynce” odbył się konkurs recytatorski z okazji święta niepodległości „POLSKA NIEPODLEGŁA”. Wzięło w niej udział piętnaścioro uczniów. I miejsce za interpretację wiersza Tadeusza Różewicza „Oblicze ojczyzny” zajęła Hania Niezgoda, II m. – Antoni Błoch („11 listopada” Ludwika Wiszniewskiego), III m. – Nicola Maneches („Gawęda o miłości ziemi ojczystej” Wisławy Szymborskiej). Pozostali otrzymali wyróżnienia: Mateusz Świderek, Julia Ciabiada, Adrian Staniaszczyk, Maja Pytlińska, Wiktoria Słomian, Hanna Gross, Ola Grabowska, Dominika Jarzemkowska, Natalia Grzech, Olek Piechota, Kasia Chachuła i Karolina Beśko.

    Udostępnij