• Podróżując po gminie Pabianice można nie tylko podziwiać wiejskie krajobrazy, ale również dowiedzieć się czegoś na temat jej historii.

  Stowarzyszenie FolklorMaSens! wspólnie z Towarzystwem Miłośników Dziejów Pabianic oraz Gminą Pabianice przygotowało dwie trasy, które przybliżą historię ziem znajdujących się w granicach gminy.

  Każda z tras to sześć tablic zawierających informacje o historii najbliższej okolicy, zdjęcia oraz archiwalne mapy. Każda z tablic zawiera również kod QR, który pozwala przenieść się na stronę internetową zawierającą więcej informacji na temat danego punktu (dostępną również pod adresem: www.historia.pabianice.gmina.pl)

  W najbliższych dniach pojawi się również mapa turystyczna, dostępna m.in. w Urzędzie Gminy, która ułatwi znalezienie zarówno wszystkich tablic, jak również innych ciekawych miejsc.

  Zapraszamy więc w podróż przez dawne „Państwo Pabiańskie”, śladami osadników z początków XIX w. oraz do zapoznania się z przebiegiem walk z początków I wojny światowej, które toczyły się w tej okolicy.

  Wytyczenie dwóch szlaków turystycznych na terenie gminy Pabianice dofinansowane zostało ze środków Unii Europejskiej.

  foto: Gmina Pabianice

   

  Udostępnij