• Współpraca policjantów i strażników miejskich sprawiła, że udało się zatrzymać na gorącym uczynku 20-latka, który włamywał się do skupu złomu.

    Kryminalni od pewnego czasu pracowali nad sprawą włamań do jednego z miejscowych skupów złomu, skąd za każdym razem kradzione były pieniądze oraz surowce wtórne w postaci miedzi czy mosiądzu.

    – W listopadzie sprawcy włamali się do tego skupu dwukrotnie – mówi Joanna Szczęsna, rzecznik prasowy policji. – Po raz trzeci pojawili się w tym samym miejscu w nocy 9 grudnia. Z biura skradli kilkadziesiąt złotych oraz trzy kilogramy mosiądzu.

    Jednak ten skok się nie powiódł. Policjanci i strażnicy miejscy zatrzymali na gorącym uczynku jednego z włamywaczy. Dwóch pozostałych uciekło. Ich zatrzymanie jest tylko kwestią czasu.

    20-letni pabianiczanin usłyszał zarzuty związane z dokonaniem trzech włamań do skupu złomu. Odpowie też za usiłowanie włamania do budynku biurowo-socjalnego mieszczącego się przy ul. Ciepłej oraz zuchwałą kradzież bluz męskich wartych ponad 600 złotych z jednego z centrów handlowych. Sprawcy grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

    Udostępnij