• News will be here
 • Pabianickie Towarzystwo Cyklistów obchodziło wczoraj wigilię klubową.

  W siedzibie przy ulicy Gdańskiej 7 zebrali się we wtorek przedstawiciele wszystkich sekcji wraz z przedstawicielami władz miasta i powiatu oraz osobami zaprzyjaźnionymi z klubem „fioletowych”.

  Zebranych przywitał prezes Waldemar Sawosz, który podsumował w skrócie sportowy rok. Powiedział o sukcesach piłkarek PTC, które po rundzie jesiennej przewodzą w tabeli III ligi. Przypomniał o sukcesie sekcji kolarskiej reaktywowanej przez Tomasza Olbana. W tym roku reprezentantka PTC Katarzyna Pernal zdobyła mistrzostwo Polski masters. Cztery medale na mistrzostwach Polski to natomiast sukces sekcji zapaśniczej. Złoty medal Michała Dybki, srebrny Jakuba Błachowicza oraz dwa brązowe Jakuba Makowskiego i Artura Pika.

  Po złożeniu życzeń świątecznych głos zabrali starosta powiatu Krzysztof Habura i prezydent Grzegorz Mackiewicz, życząc wszystkiego najlepszego z okazji świąt i kolejnych sukcesów sportowych każdej sekcji PTC.

  – Życzę na Nowy Rok realizacji wszystkich planów i zamierzeń i żeby to był rok pełen nieustającego pasma sukcesów w życiu osobistym, zawodowym i sportowym, a na ten okres świąteczny życzę wszystkim dużo spokoju, powodów do radości oraz spędzenia go w ciepłej, miłej, rodzinnej atmosferze – powiedział Krzysztof Habura.

  Na spotkaniu wigilijnym nie zabrakło oczywiście ks. Jana Szuby, który corocznie odwiedza przyjaciół z Pabianickiego Towarzystwa Cyklistów. Prałat opowieścią o narodzinach Jezusa wprowadził świąteczną atmosferę. Nie obeszło się oczywiście bez tradycyjnego łamania się opłatkiem oraz muzycznej świątecznej uczty w wykonaniu rodziny Igora Reguły z córkami Nadią i Magdą.

  Prezes Sawosz wspomniał również o reaktywacji w tym miesiącu sekcji motocyklowej. Zaprezentował piękne archiwalne zdjęcie właśnie tej sekcji z 1929 roku. Negatywy wylądowały już w koszu, ale w ostatniej chwili udało się je uratować, wywołać zdjęcie i oprawić w ramkę.

  Wręczamy takie fotografie-upominki szczególnym ludziom, szczególnie zasłużonym dla naszego klubu. Dzisiaj taką osobą jest prezydent Grzegorz Mackiewicz. Chciałbym więc tak drobną, aczkolwiek sentymentalną rzecz wręczyć osobiście – powiedział Waldemar Sawosz i tak uczynił.

  tekst i foto: Cel.

  Udostępnij