• Caritas Archidiecezji Łódzkiej po raz 17. organizuje akcję charytatywną dla dzieci „Serce na gwiazdkę”.

  Do 22 grudnia Caritas za pośrednictwem Świętego Mikołaja i pomagających mu Aniołów dostarczy prezenty bezpośrednio do domów 400 dzieci z rodzin wielodzietnych i ubogich, w Łodzi, Tomaszowie Mazowieckim, Piotrkowie Trybunalskim, Łasku, Pabianicach, Aleksandrowie Łódzkim i Zelowie. Dodatkowo, gwiazdkowe prezenty otrzyma ponad 600 seniorów.

  – Codziennie w grudniowe popołudnie wolontariusze odwiedzają dzieci i seniorów w ich domach i przynoszą gwiazdkowe prezenty. Goście to szczególni, bo przebrani za Świętego Mikołaja i Anioła. Każda para odwiedza kilka rodzin jednego wieczoru – mówi Tomasz Kopytowski, rzecznik prasowy łódzkiej Caritas.

  Każdy z domowników dostaje podarunek. Dzieci – spakowane specjalnie dla nich prezenty, każdy przygotowany indywidualnie: zabawki, słodycze, kosmetyki, artykuły szkolne itp. Dorośli otrzymują paczkę rodzinną, a w niej artykuły spożywcze i chemiczne oraz kosmetyki – to, co w domu potrzebne.

  – Gwiazdkowa akcja łódzkiej Caritas nie byłaby możliwa bez zaangażowania wielu środowisk z naszego regionu. Patroni honorowi i medialni, darczyńcy i sponsorzy oddają na rzecz akcji swój czas, dobra materialne i pieniądze – powiedział rzecznik.

  Otrzymują w zamian wdzięczność i poczucie spełnienia powinności służby tym, którzy najbardziej potrzebują pomocy. Często widzą ludzką biedę i łzy wdzięczności na własne oczy, bo sami udają się do domów dzieci z gwiazdkowymi prezentami. Podobnie dają i otrzymują wolontariusze i pracownicy łódzkiej Caritas, którzy poza swoimi codziennymi obowiązkami pracują na rzecz akcji „Serce na gwiazdkę”.

  Udostępnij