• News will be here
 • W niedzielę w kościele św. Mateusza z koncertem kolęd wystąpili łódzcy artyści Stanisław Kierner (bas, baryton) i Mateusz Piechnat (fortepian).

  – To ostania niedziela stycznia, gdy śpiewamy w kościele kolędy i pastorałki – przywitał artystów i parafian ks. proboszcz Andrzej Chmielecki.

  Artyści wykonali: „Cichą noc”, „Przyjdźmy wszyscy do stajenki”, „Lulajże Jezuniu”, „Dzisiaj w Betlejem”.

  Stanisław Kierner to śpiewak (bas-baryton), pianista i pedagog. Wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi. Zdobywca wielu nagród na konkursach wokalnych w kraju i za granicą, m.in. I nagrodę i trzy nagrody specjalne na Konkursie Wykonawstwa Polskiej Pieśni Artystycznej im. Edmunda Kossowskiego w Warszawie (2003), I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Kameralnym im. Kiejstuta Bacewicza w Łodzi (2004). Ważną pozycję w repertuarze Kiernera zajmuje liryka wokalna z towarzyszeniem fortepianu.

  W kościele w Pabianicach akompaniował śpiewakowi pianista Mateusz Piechnat. Wykładowca na wydziale wokalno-aktorskim Akademii Muzycznej w Łodzi oraz w Państwowej Szkole Muzycznej im. Karola Kurpińskiego w Kutnie. Jako pianista towarzyszący był wielokrotnie nagradzany za wyróżniający akompaniament na festiwalach i konkursach wokalnych.

  Artyści dali dzisiaj piękny i niezapomniany koncert – powiedziała, wręczając im kwiaty Bożena Klass, stuletnia mieszkanka Pabianic.

  Udostępnij