• News will be here
 • Pabianicka policjantka z szansą na zdobycie tytułu „Osobowość Roku 2019”.

  Agata Pecujko, posterunkowa z pabianickiej komendy, jako jedyna funkcjonariuszka z garnizonu łódzkiego otrzymała nominację do tytułu „Osobowość Roku 2019” w kategorii: polityka, samorządność i społeczność lokalna. Plebiscyt zorganizowały Dziennik Łódzki i Express Ilustrowany.

  Do plebiscytu zgłoszone zostały osoby wyróżniające się swoją działalnością, osoby, które w minionym roku angażowały się w życie lokalnych społeczności, wyróżniły się dokonaniami w różnych dziedzinach, osiągały sukcesy, pomagały innym, wykazały się kreatywnością i talentem.

  W ubiegłym roku 21-letnia funkcjonariuszka, ucząc się dopiero policyjnego fachu na kursie podstawowym, w czasie wolnym od służby zatrzymała na terenie powiatu poddębickiego pijanego rowerzystę. Mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za wzorową postawę, zaangażowanie, a także skuteczność w działaniu i profesjonalizm otrzymała wyróżnienie od komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi nadinsp. Andrzeja Łapińskiego.

  W połowie stycznia post. Pecujko ukończyła już kurs podstawowy w Sieradzu i aktualnie odbywa adaptację zawodową w Oddziale Prewencji Policji w Łodzi. Niebawem powróci do pabianickiej jednostki.

  – Jesteśmy dumni z naszej policjantki, że znalazła się wśród innych wybitnych osobowości. Gratulujemy, życzymy sukcesów i trzymamy kciuki! – mówi rzecznik policji.

  Głosowanie potrwa do środy, 12 lutego, do godz. 20.00. Zagłosujmy (na stronie Dziennika Łódzkiego) na naszą przemiłą posterunkową!

  Udostępnij