• News will be here
 • Mieszkańcy bloku PSM z utęsknieniem czekają na likwidację gazowych junkersów. Kiedy z ciepłej wody z sieci miejskiej cieszy się większość, kilka mieszkań wciąż oczekuje na przyłącze. Powodem jest uciążliwy właściciel jednego z lokali.

  Mieszkańcy bloku przy Wyszyńskiego 2 od kilkudziesięciu lat korzystają z term gazowych, by z ich kranów leciała ciepła woda.

  Przez trzydzieści lat zwodzono nas, że niedługo spółdzielnia je zlikwiduje. W 2018 roku doczekaliśmy się pisma, że będziemy mieli ciepłą wodę z sieci. Bardzo się ucieszyliśmy, ponieważ już nawet opinie kominiarzy wskazywały nieprawidłowości do tego typu instalacji – opowiada nam jedna z mieszkanek bloku.

  Większość lokatorów wyraziła zgodę na likwidację term. Rok temu otrzymali pismo z PSM, że uchwała została podjęta. W czerwcu 2019 zostali powiadomieni, że w Osiedlowym Domu Kultury odbędzie się specjalne zebranie w tej sprawie.

  Zapytaliśmy, co z tymi lokatorami, którzy się nie zgodzili. Prowadząca spotkanie z ramienia spółdzielni stwierdziła, że nie ma takiej możliwości, aby nie pozwolili założyć sieci. Mogą nie chcieć z niej korzystać, ale dla dobra ogółu muszą pozwolić na ich założenie – dodaje kobieta.

  Mieszkańcy dowiedzieli się, że zgody nie wyrażono w jednym z lokali mieszkalnych oraz w lokalu, w którym kiedyś znajdowała się apteka.

  Prace związane ze zmianą instalacji rozpoczęły się we wrześniu. PSM zlikwidowała termy, ale nie w ostatniej klatce od ul. Zamkowej…

  więcej w papierowym wydaniu Nowego Życia Pabianic nr 7/2020

  Udostępnij