• Komendant powiatowy policji uhonorował dwóch mieszkańców Pabianic, którzy ujęli na gorącym uczynku sprawcę rozboju. Bohaterowie, którym podczas uroczystego spotkania towarzyszyły małżonki, otrzymali listy gratulacyjne, drobne upominki i gromkie brawa.

    Komendant powiatowy policji insp. Tomasz Szwed wraz ze starostą Krzysztofem Haburą i wiceprezydent Aleksandrą Jarmakowską-Jasiczek wręczyli dwóm pabianiczanom podziękowania za postawy godne naśladowania.

    Panowie Dariusz i Robert, prywatnie sąsiedzi z jednej klatki, ujęli na gorącym uczynku sprawcę rozboju, który 27 stycznia 2020 roku przy ul. Kościuszki wyrwał kobiecie torebkę i uciekł w kierunku pobliskiego marketu. Było już ciemno, kiedy pan Dariusz, jadąc swoim samochodem, zobaczył młodego mężczyznę szarpiącego się na chodniku z kobietą. Sprawca wyrwał jej torebkę i uciekł na tyły marketu przy ulicy Grobelnej. Pan Dariusz pojechał za napastnikiem. Zadzwonił też do pomoc do swojego sąsiada – pana Roberta, emerytowanego policjanta. Ten poradził mu powiadomić policję i sam ruszył z pomocą. Doświadczenie zawodowe byłego funkcjonariusza oraz ogromne zaangażowanie i determinacja obu panów przyczyniły się do ujęcia sprawcy i przekazania go w ręce policji. Odzyskano też skradzioną torebkę.

    – To dla nas, pabianickich policjantów, zaszczyt, że możemy uroczyście podziękować panom za wspaniałą, obywatelską postawę godną naśladowania. Panów czyn, czujność i rozwaga stanowią niezwykłe wsparcie dla działań pabianickiej policji, a zaangażowanie w niesieniu pomocy innym oraz kreowanie praworządnych zachowań godne są najwyższego uznania. Proszę przyjąć wyrazy głębokiego szacunku wraz z życzeniami spełnienia marzeń oraz wszelkiej pomyślności w życiu rodzinnym i osobistym. By wszelkim podejmowanym przez panów działaniom towarzyszyła ludzka życzliwość, przychylność i uznanie – powiedział insp. Tomasz Szwed.

    Udostępnij