• News will be here
 •  

  W ciągu najbliższych 10 lat depresja – według prognoz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) – stanie się najczęstszą chorobą, i to nie tylko wśród chorób psychicznych.

  W Polsce choruje na nią ponad 1,5 miliona osób. Statystycznie dwa razy częściej dotyka kobiety. Nieleczona, może nie tylko uprzykrzać życie, ale prowadzić do śmierci.

  Tymczasem po profesjonalną pomoc sięga zaledwie kilka procent chorych. Dostęp do profesjonalnego wsparcia psychologicznego uniemożliwiają bariery psychiczne, m.in. stygmatyzacja czy lęk, oraz fizyczne, takie jak odległość i czas niezbędny na dojazd, mała dostępność bezpłatnej pomocy czy brak wykwalifikowanych specjalistów.

  W województwie łódzkim pacjenci na wizytę w ramach NFZ w poradni zdrowia psychologicznego muszą czekać ponad 40 dni, a w poradni psychologicznej ponad 30. Czy rozwiązaniem może być zatem wideoterapia?

  Gdy dostępność specjalistów bywa ograniczona, z pomocą przychodzą nowoczesne technologie. Psychoterapia przez internet, czyli tzw. wideoterapia on-line, jest popularnym rozwiązaniem w Stanach Zjednoczonych i niektórych krajach Europy Zachodniej oraz Azji Wschodniej. W Polsce oferta usług psychologicznych on-line bardzo szybko rośnie. Spotkanie ze specjalistą odbywa się na specjalnie przygotowanej do tego platformie, np. takiej jak Avigon.pl i trwa tyle samo, co przeprowadzona w tradycyjny sposób sesja terapeutyczna.

  Bezpłatne wideokonsultacje

  23 lutego przez cały dzień wydelegowani specjaliści pełnią dyżur i można bezpłatnie skorzystać z wideokonsultacji. W Ogólnopolskim Dniu Walki z Depresją można porozmawiać z jednym z wybranych ekspertów zajmujących się profesjonalnym wsparciem psychologicznym. Oto oni: mgr Monika Sroka-Ossowska https://avigon.pl/specjalista/monika-sroka-ossowska, mgr Piotr Modzelewski https://avigon.pl/specjalista/piotr-modzelewski i Joanna Flis https://avigon.pl/specjalista/joanna-flis?week=2020-W08#calendar-wrap

  Więcej informacji na www.avigon.pl

  Udostępnij