• News will be here
 • Obywatelską postawą wykazał się pabianiczanin, który ujął pijanego kierowcę i przekazał w ręce policji. 59-latek miał aż dwa promile alkoholu w organizmie.

  W niedzielę, 23 lutego, przed godziną 22.00 na stację benzynową przy ul. Łaskiej podjechał opel. Kierowca wysiadł z auta i poszedł do kasy kupić procentowy trunek. Stojący za nim inny kierowca wyczuł od niego alkohol. Pijany 59-latek po wyjściu ze sklepu pozostawił swój samochód na stacji i udał się chwiejnym krokiem w kierunku centrum miasta.

  – Świadek wsiadł w swoje auto i pojechał za oddalającym się mężczyzną mówi Joanna Szczęsna, rzecznik prasowy policji. – Przy skrzyżowaniu ulic Zamkowej z Zieloną ujął kierowcę i przekazał w ręce policji.

  Badanie alkomatem wykazało, że 59-latek miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy.

  – Nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego – dla nas i naszych bliskich. Dlatego też reagujmy na tego typu przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców dodaje Szczęsna.

  Udostępnij