• Zatrzymano 36-letniego pabianiczanina, który w specjalnych namiotach uprawiał konopie indyjskie. Policjanci zabezpieczyli między innymi 31 krzaków tych roślin i ponad 1,6 kg gotowej marihuany.

    W środę, 4 marca, policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi pojawili się w jednym z mieszkań w Pabianicach, gdzie znajdowała się plantacja konopi indyjskich. 36-latek trudniący się nielegalnym procederem uprawiał krzaki konopi w specjalnie do tego przygotowanych namiotach. Posiadał też odpowiednie do ich uprawy nawozy, wagę elektroniczną, młynek i zgrzewarkę.

    – Podczas przeszukania mieszkania policjanci zabezpieczyli ponad 1,6 kg gotowej marihuany i znaczne ilości skrystalizowanej substancji, która poddana zostanie dokładnym badaniom – mówi Joanna Szczęsna, rzecznik prasowy policji. – Zatrzymany w tej sprawie 36-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty dotyczące między innymi wytwarzania i uprawy środków odurzających.

    Przepisy ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za tego rodzaju działalność przewidują karę od 3 do 15 lat pozbawienia wolności. Sąd aresztował podejrzanego na dwa miesiące.

     

    Udostępnij