• Nie mogą wyjść z domów, są kontrolowani przez policję. W powiecie pabianickim 213 (stan na 19 marca) osób musi poddać się kwarantannie. Najwięcej w Pabianicach.

  W Dobroniu na kwarantannę wysłano osoby. Najwięcej takich osób jest w Pabianicach – aż 78 (wczoraj było ich 53). W Konstantynowie Łódzkim jest ich 59, w Lutomiersku 38 (z tej gminy pochodzi również pierwsza zakażona osoba z powiatu pabianickiego), w Ksawerowie – 15, w gminie Pabianice – 14, w Dłutowie – 7.

  Osoby poddane kwarantannie bezwzględnie muszą znajdować się w domu i nie mogą nigdzie wychodzić (nawet z psem lub na zakupy). Za złamanie takiego zakazu grozi kara do 5 tys. zł. Kontrolowani są przez funkcjonariuszy KPP Pabianice, którzy sprawdzają, czy faktycznie przebywają oni w domu.

  Tymczasem na oficjalnym profilu polskiej policji pojawił się… apel do przestępców.

  Z powodu pandemii COVID-19, która wywołała panikę, a na nas nałożyła wiele nowych zadań i czasami nieprzewidywalne zachowania wielu osób oczekujących od nas i innych służb ciągłej pomocy, prosimy o zaprzestanie wszelkich działań przestępczych/haniebnych/niegodziwych do odwołania.

  Docenimy spodziewaną współpracę związaną z powstrzymaniem się od popełniania przestępstw i wykroczeń i już z góry dziękujemy za współpracę oraz zrozumienie. Powiadomimy oddzielnym komunikatem, kiedy będzie można wrócić do codziennej działalności przestępczej, kontynuując dalej starą zagrywkę policjant-złodziej”.

  Udostępnij