• News will be here
 • Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi zaprasza do udziału w akcji „Mieszkańcy regionu łódzkiego w czasie pandemii”.

  Pandemia, traktowana przez gremia ekspertów jako największa katastrofa humanitarna, z jaką musimy się zmierzyć od czasów II wojny światowej, wywarła wielki wpływ na życie mieszkańców województwa łódzkiego. Wielu musi przetrwać obowiązkową izolację, wielu mierzy się z chorobą, a wszyscy dzień po dniu toczymy walkę z niewidzialnym wrogiem.

  Akcja „Mieszkańcy regionu łódzkiego w czasie pandemii” dedykowana jest wszystkim pełnoletnim mieszkańcom naszego województwa.

  – Serdecznie zachęcamy do spisania swoich przeżyć, doznań, refleksji związanych z życiem w czasach epidemii. Formę, objętość czy gatunek literacki zapisków pozostawiamy do wyboru uczestnikom. Dla twórców akcji istotne jest zarejestrowanie i przechowanie dla przyszłych pokoleń wszelkich relacji związanych z tym trudnym czasem. Zmienione w wyniku pandemii warunki życia łodzian i mieszkańców regionu łódzkiego to również ważny wycinek historii – mówi Ewa Mec z Działu Informacji Naukowej WBP.

  Akcja przebiegać będzie w dwóch etapach. Etap 1: od 4 maja do 31 grudnia 2020r. – nadsyłanie tekstów do biblioteki (wspomnienia, opisy sytuacji związane z życiem w regionie łódzkim w czasie pandemii. Teksty mogą dotyczyć konkretnych wydarzeń, osób lub życia w okresie kwarantanny). Etap 2: opracowanie tekstów i publikacja w formie książki elektronicznej na stronie internetowej WBP w pierwszym kwartale 2021r.

  Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji. Nie pozwólmy, aby nasze wspomnienia i doświadczenia z trudnego okresu walki z pandemią zatarł czas – dodaje Ewa Mec.

  Szczegóły i regulamin na stronie biblioteki www.wbp.lodz.pl.

  Udostępnij