• Od poniedziałku (18 maja) autobusami miejskimi będzie mogło podróżować tyle osób, ile wynosi 30% liczby miejsc siedzących i stojących. W przypadku autobusów MZK będzie to 28 osób. Połowa miejsc siedzących nadal będzie musiała pozostawać wolna.

  Prezes Rady Ministrów ogłosił III etap znoszenia ograniczeń związanych z koronawirusem. Zmiany dotyczą też transportu publicznego.

  W przypadku autobusów przegubowych MPK Łódź obsługujących linię Z41 (od poniedziałku do soboty) limit przewożonych pasażerów będzie wynosił od ok. 41 do ok. 51, w zależności od typu pojazdu. W niedzielę kursują autobusy jednoczłonowe, wówczas limit wynosi od ok. 26 do ok. 31 osób.

  Autobusami ZKM Łask pojedzie do 28 pasażerów. W przypadku kursów obsługiwanych minibusem limit będzie wynosił 9 osób.

  W związku ze zwiększeniem liczby osób, które mogą być przewożone autobusami, od 18 maja przestaną być wykonywane kursy bisowe, czyli wykonywane dodatkowo przez drugi autobus. W podwójnej obsadzie dotychczas były wykonywane wybrane kursy na liniach 1, 3, 262, T i Z41.

  Na linii 7 od 18 maja zostanie uruchomiony dodatkowy kurs w dni powszednie o godz. 9.02 z zajezdni MZK do Waltera Jankego.

  Oto rozkład jazdy linii 7 ważny od 18 maja:

  Waltera Jankego – Piłsudskiego (bez zmian)

  Piłsudskiego – Waltera Jankego

  Udostępnij