• News will be here
 • Rząd postanowił, że od soboty (30 maja) w przestrzeni publicznej nie musimy nosić maseczek. Od 6 czerwca zaś wrócimy na siłownię, wybierzemy się do kina lub teatru. W sklepach nie będą obowiązywać już limity osób.

  Podczas wczorajszej konferencji rząd RP zaskoczył wszystkich dużymiobluzowaniami” w czwartym etapie odmrażania gospodarki.

  Od 30 maja w przestrzeni publicznej nie musimy nosić maseczek (jeżeli zachowany jest dystans społeczny). Ten nadal obowiązuje i wynosi 2 m. Wyjątkiem są: rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia), osoby niepełnosprawne (nie mogące samodzielnie się poruszać, osoby z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego i ich opiekunowie), osoby mieszkające w jednym gospodarstwie domowym.

  Zniesiony zostanie również limit osób w restauracjach, kawiarniach i barach, a także w miejscach kultu religijnego, w sklepie, na targu i poczcie. Zgromadzenia organizowane na powietrzu do 150 osób są dozwolone. Obowiązkowe będzie zasłaniania nosa i ust lub utrzymanie dystansu dwóch metrów (zgoda na wydarzenie będzie zależna od sytuacji epidemiologicznej).

  Od 6 czerwca organizacja wesel i uroczystości rodzinnych do 150 osób. Co ważne, weselnicy nie będą musieli nosić maseczek (obowiązują natomiast wytyczne sanitarne). Od tego dnia będziemy mogli również wybrać się na siłownię lub do klubu fitness. Otwarte zostaną place zabaw, baseny oraz parki rozrywki.

  PS. Dane z 28 maja: W Polsce odnotowano 22.600 zakażonych COVID19, do tej pory zmarło 1030 osób. W powiecie pabianickim są trzy przypadki koronawirusa. Jedna osoba pochodzi z gminy Ksawerów, dwie z gminy Lutomiersk. Kwarantanną objętych jest 126 osób.

  Udostępnij