• Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking jest organizatorem innowacyjnego projektu „Nordic Walking PLUS”, który jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu. To ogólnopolski program upowszechniania prawidłowej techniki nordic walking dla seniorów.

  Zajęcia będą prowadzone od czerwca do grudnia w 100 miejscach. W każdym zostanie przeprowadzonych 20 jednostek treningowych (jednostka trwa 90 minut), mających na celu naukę i doskonalenie prawidłowej techniki nordic walking. Zajęcia poprowadzą wykwalifikowani instruktorzy i trenerzy Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking.

  W Pabianicach kolejny raz zajęcia poprowadzi instruktorka Bogusia Filipowska, która od kilku lat jest pasjonatką chodzenia z kijkami.

  – Zapraszamy serdecznie do udziału wszystkich chętnych. Treningi są bezpłatne. Jeśli ktoś nie ma kijów, to niech się nie martwi. Na każdym treningu bezpłatnie można wypożyczyć kije. Zajęcia na terenie Pabianic rozpoczną się w poniedziałek, 15 czerwca – mówi instruktorka.

  Harmonogram:

  poniedziałki i środy: godzina 10.00 – 11.30 – park Wolności „Strzelnica” (zbiórka na parkingu w miejscu, gdzie znajdowała się restauracja Parkowa)

  wtorki i czwartki: godzina 18.00 – 19.30 – MOSiR „Lewityn” (zbiórka na podeście obok wodnego placu zabaw)

  piątki: godzina 10.00 – 11.30 – MOSiR „Lewityn” (zbiórka na podeście obok wodnego placu zabaw)

  Wypowiedź Pauliny Ruty, prezes i trener PSNW, na temat projektu:

  Nasz autorski projekt to ogólnopolskie, bardzo szerokie działanie na rzecz seniorów. Ta grupa społeczna, choć mocno w ostatnich latach doceniona, nadal potrzebuje wsparcia i bez wątpienia na taki projekt zasługuje. Nordic walking to zdrowy ruch na świeżym powietrzu, a prawidłowa technika pozwala odciążyć stawy i zaangażować do 90% mięśni. To przede wszystkim doskonała integracja, rekreacja, turystyka i zdrowie. Tym bardziej się cieszę, że nasze starania o dofinansowanie projektu spotkały się z akceptacją ze strony ministerstwa sportu. Bez tego wsparcia projekt nie mógłby być zrealizowany lub byłby zrealizowany w dużo mniejszym i skromnym zakresie. Niemniej cieszy mnie podjęta rok temu współpraca z SUTW i Ogólnopolską Federacją Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku, która pozwoli nam na szeroką promocję projektu wśród UTW w całej Polsce.

  Opis skrócony projektu „Nordic Walking PLUS”:

  Zadanie polega na przeprowadzeniu cyklu profesjonalnych zajęć nordic walking przez wykwalifikowanych instruktorów nordic walking Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking, które są skierowane do seniorów. Zajęcia będą się odbywały według ustalonego harmonogramu od czerwca do grudnia 2020. Każdy uczestnik otrzyma chustę techniczną oraz certyfikat uczestnictwa w zajęciach.

  Projekt to także kampania promocyjna polegająca na nagraniu i udostępnieniu w mediach jednego spotu w pięciu wybranych lokalizacjach projektowych przez wykwalifikowaną firmę wideo-montażową. Spot będzie rozpowszechniany w mediach i dostępny dla wszystkich bezpłatnie.

  Celem projektu jest poprawa jakości i warunków życia osób dorosłych i starszych poprzez systematyczny ruch na świeżym powietrzu – zajęcia nordic walking z instruktorem, skuteczne przeciwdziałanie różnym formom dyskryminacji ze względu na wiek uczestników projektu poprzez nowoczesną formę ruchu jaką jest nordic walking, zbudowanie partnerskich relacji z podmiotami publicznymi, społecznymi, z mediami w zakresie promocji prawidłowej techniki nordic walking w kontekście seniorów w Polsce, ochrona zdrowia i zdrowy styl życia wśród dorosłych i osób starszych poprzez systematyczne treningi nordic walking, organizacja czasu wolnego w aktywny sposób (aktywne spędzanie czasu wolnego), upowszechnianie aktywnego stylu życia – podniesienie roli sportu powszechnego w społeczeństwie, w różnych grupach społecznych i środowiskowych, przeciwdziałanie patologiom społecznym i wykluczeniu społecznemu osób starszych, promocja prawidłowej techniki nordic walking z jej aspektami zdrowotnymi w polskim społeczeństwie.

  Organizatorem i pomysłodawcą projektu jest Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking. Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu.

  O Polskim Stowarzyszeniu Nordic Walking:

  Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking to organizacja pozarządowa zrzeszająca ludzi z pasją, którzy chcą współkreować razem z nami wizerunek nordic walking w Polsce. Stawiamy na profesjonalizm i eksperckość, dlatego bezustannie doskonalimy swoje umiejętności i poszerzamy wiedzę. Naszą misją jest bycie liderem i wszelkie nasze działania podporządkowujemy temu celowi. Organizujemy szkolenia instruktorskie i trenerskie z licencją Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, którego jesteśmy członkiem, prowadzimy ogólnopolskie projekty doskonalące technikę marszu nordic walking, dzielimy się wiedzą w mediach, aktywnie uczestniczymy w wydarzeniach związanych z nordic walking w Polsce i poza jej granicami.

  Jesteśmy otwarci i transparentni. Współpracujemy i zachęcamy do współpracy. Wierzymy w siłę zespołu i wspieramy inicjatywy lokalne. Jesteśmy organizatorami wydarzeń sportowo-rekreacyjnych, które m.in. obejmujemy patronatami sportowymi. Mamy kod etyki i działamy zgodnie z jego wytycznymi.

  Zapraszamy, zapoznaj się z nami bliżej!

  Udostępnij