• News will be here
 • W powiecie pabianickim 11 osób jest zakażonych COVID19. Ponadto 9 pracowników Pabianickiego Centrum Medycznego musi przejść kwarantannę.

  W niedzielę, 14 czerwca, na naszym terenie zakażonych było 11 osób. Ta liczba może się zmienić, bowiem w poniedziałek sanepid czekał na wyniki testów trzech osób.

  Najwięcej osób z COVID19 jest na terenie gminy Ksawerów, bo aż 5. W gminie Lutomiersk odnotowano 2 takie przypadki, w Konstantynowie Łódzkim1, a w Pabianicach4.

  Dwie zakażone osoby miały kontakt z personelem naszego szpitala. W sobotę (13 czerwca) do PCM przywieziono kobietę ze Środowiskowego Domu Samopomocy z gminy Konstantynów Łódzki. Cierpiała na uraz ręki. PCM wdrożyło specjalną procedurę i pobrało wymaz od pacjentki. Okazało się, że test miał wynik pozytywny. Podopieczna SDŚ trafiła do szpitala zakaźnego. Przymusową kwarantannę musi również odbyć personel, który miał styczność z pacjentką. To 8 osób.

  Dzień źniej dyspozytor pogotowia ratunkowego odebrał zgłoszenie o mężczyźnie, który ma gorączkę. Przypuszczano, że może być on zakażony koronawirusem. Test wyszedł pozytywnie. Mężczyznę przewieziono do szpitala zakaźnego w Zgierzu. Jeden pracownik PCM musi przejść kwarantannę.

  Jak zapewnia Adam Marczak, dyrektor ds. administracyjnotechnicznych, ta sytuacja nie wpłynęła na funkcjonowanie szpitala.

  W Polsce jest już zakażonych blisko 30 tys. osób (stan na 15 czerwca). Odnotowano 1256 zgonów.

  Udostępnij