• News will be here
 • To już ostatnie dni rocznej wystawy rzeźby Tomasza Koclęgi w Pabianicach. Wystawę można oglądać do 30 czerwca w Europejskim Parku Rzeźby. Nietypowa kompozycja, prezentowana w parkowym stawie, powróci do artysty.

  Rzeźba powstała w 2018 roku i eksponowana była wcześniej w parku na Zamku w Mosznie. W Europejskim Parku Rzeźby przy ul. Grota Roweckiego 8a można było ją podziwiać przez rok w ramach wystawy czasowej.

  Przedstawia stylizowaną głowę ludzką, sprawiającą wrażenie do połowy zatopionej w wodzie. Autor za jej pośrednictwem nawiązuje do relacji człowieka z naturą. Jest to główny motyw twórczości artysty mówi Dorota Tomaszewska, dyrektor Europejskiego Parku Rzeźby.

  Autor rzeźby, Tomasz Koclęga, pracuje na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Zajmuje się głównie rzeźbą plenerową i posiada w swym dorobku liczne rzeźby zainstalowane na stałe w przestrzeniach publicznych w USA, Republice Czeskiej, na Litwie i w Polsce. Do ostatnich prezentacji należą między innymi: Inner dimensions w Oxfordzie w Wielkiej Brytanii, Bliskość w Bratysławie, Dotyk w Nayoro w Japonii, Gniazdo w Zawierciu czy Samotność w Harbinie w Chinach.

  Refleksja (4,5 m x 2,5 m x 2 m) to kolejna praca artysty, która pojawiła się Europejskim Parku Rzeźby. Od 2012 roku w parku w Pabianicach można podziwiać kompozycję dwóch potężnych, bezgłowych postaci obejmujących drzewa pod tytułem Wtuleni, która w sierpniu ubiegłego roku poddana została gruntownej renowacji.

  Zapraszamy do parku, który udostępniany jest odwiedzającym bezpłatnie siedem dni w tygodniu.

  Udostępnij