• News will be here
 • Wawel Cup to zawody, które już od wielu lat wpisują się w wakacyjne plany biegowe UKS-u „Azymut”. W tym roku odbyły się w skróconej trzydniowej wersji.

  Wielu młodych biegaczy „Azymutu” po raz pierwszy brało udział w tych zawodach.

  – Mieli okazję sprawdzić się w terenie mocno odmiennym od tego, w którym trenują na co dzień. Niektórym nawigacja wśród wapiennych skał i kamieni poszła całkiem dobrze i w klasyfikacji generalnej po trzech dniach rywalizacji kilku udało się stanąć na podium – mówi Łukasz Gryzio.

  Na najwyższym stopniu podium zameldowali się: Julia Krempińska (kategoria K18), Franek Krempiński (M14) i Tomasz Pabich (M35). Drugie miejsce zajęli: Katarzyna Konc (K45) i Adam Wiśniewski (M10). Trzecie miejsce wywalczyli: Oskar Wesołowski (M14), Jan Sztranek (M18) i Konrad Płóciennik (M20).

  Ponadto w TOP 6 znaleźli się: Hanna Pabich, Małgorzata Biniecka, Maciej Sztranek, Kuba Wiśniewski, Michał Łubis i Piotr Krempiński.

  Od wczoraj (14 lipca) młodzi zawodnicy rywalizują na Podkarpaciu w Pucharze Najmłodszych, czyli nieoficjalnych Mistrzostwach Polski dzieci w wieku 10-14 lat.

  foto: Azymut

  Udostępnij