• News will be here
 • Dziewiąta edycja festiwalu filmowegoKocham dziwne kino” za nami. Sympatycy filmu amatorskiego obejrzeli 44 filmy zgłoszone do konkursu.

  Do kinaTomi”, mimo pandemii, przyjechało wielu twórców. Nie zawiedli też „kinomaniacy”.

  Ta edycja do końca stała pod znakiem zapytania z powodu koronowirusa mówi Dawid Gryza, pomysłodawca i organizator. – Myśleliśmy nawet o formule online.

  Do Pabianic ściągnęli twórcy festiwalowych obrazów: Tomir Dąbrowski, reżyser i aktorTHE FULLMOON NIGHT AND DEATH DAY OF EVIL DEAD PSYCHO PROJEC”, Mateusz Pawełczyk, reżyserKONFLIKT OLESKI” i aktor w filmieWAWRZYNY JUŻ ŚCIĘTO”, Jakub Gryzowski, reżyser i aktorTRUDNE SPRAWY” orazPILECKI PROJECT PERFORMANCE odc. 3TU JEST POLSKA!, Fabio Soldani, producent i aktor wDAY OF CARNAGE”, oraz Marek Truszkowski, autor muzyki doDAY OF CARNAGE”.

  Na tym festiwalu jest wspaniała, niepowtarzalna atmosfera zgodnie stwierdzili artyści.

  Laureatami dziewiątej edycji festiwalu filmowegoKocham Dziwne Kino” zostali: Marianna Atłas za filmFaust” (22 głosy), Marcin Olechnowski zaGrun De BergWyzwanie” (23 głosy) i Maciej Bednarek za filmElektroniktKłopoty” (wybór jury).

  Tegoroczny festiwal zaskoczył nas, organizatorów liczną publicznością, reagującą bardzo żywiołowo powiedział Jacek Chmielewski, kierownik kinaTomi”.

  Za rok dziesiąta jubileuszowa edycja.

  Mam nadzieję, że sytuacja ustabilizuje się i impreza odbędzie się bez przeszkód i na większą skalę, z wieloma dodatkowymi wydarzeniami towarzyszącymi dodał Dawid Gryza.

  foto: organizator

  Udostępnij