• News will be here
 • Jeszcze nie tak dawno było tam „ściernisko”, a teraz możemy korzystać z nowoczesnej krańcówki autobusowej. Mieszkańcy nie kryją radości.

  Nowa zajezdnia przy ul. Podmiejskiej jest już wykorzystywana przez tabor komunikacji miejskiej. Wcześniej teren porośnięty był chaszczami, a przez środek przebiegał rów odwadniający.

  Inwestycja warta 3,3 miliona złotych wprowadza komunikację do nowego osiedla. Rozszerzamy naszą ofertę, z której może skorzystać nawet kilkuset pasażerów – mówi Grzegorz Mackiewicz, prezydent Pabianic.

  Krańcówka ma duży plac manewrowy, przystanki dla wsiadających i wysiadających, oświetlenie ledowe, a co najważniejsze kontener socjalny. Wcześniej kierowcy musieli korzystać z toi-toi. Teraz oprócz toalety mają również do dyspozycji zaplecze kuchenne i nie kryją radości. W przerwach między kursami mogą napić się kawy lub herbaty i podgrzać posiłek.

  Pierwszy kurs do nowej krańcówki wykonała Milena Stachelska.

  Mieszkańcy byli pozytywnie zaskoczeni. Witali mnie, uśmiechali, pozdrawiali. Zdziwiło mnie to, ale widać było, że to ogromna radość, że wreszcie tutaj dotarł autobus. Wszyscy więc są zadowoleni – mówi pani kierowca.

   

   

   

  Udostępnij