• Zatrzymano 39-latka, który okradł warsztat samochodowy w centrum miasta.

  W środę, 5 sierpnia, w godzinach popołudniowych w prywatnym warsztacie samochodowym doszło do kradzieży. Łupem sprawcy padły laptop, portfel z pieniędzmi i dokumentami, a także kluczyki do opla i kasetka z forsą.

  Sprawą natychmiast zajęli się dzielnicowi.

  – Dokładnie sprawdzili przyległy do warsztatu teren, a także przeanalizowali zapisy monitoringu pobliskich sklepówmówi asp. Ilona Sidorko, rzecznik prasowy pabianickiej policji. – Okazało się, że na teren przedsiębiorstwa wszedł młody mężczyzna i, wykorzystując nieuwagę pracowników, zabrał wartościowe rzeczy.

  Kilkanaście minut od zgłoszenia dzielnicowi zauważyli na ulicy 20 Stycznia mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi. Został zatrzymany. Podczas przeszukania 39-latka znaleziono przy nim część skradzionych rzeczy i gotówkę. Brakowało tylko kasetki z pieniędzmi i laptopa. Te też zostały odnalezione przez policjantów. Złodziej ukrył łupy pod schodami przy wejściu do jednego z osiedlowych bloków.

  Mężczyzna usłyszał zarzuty. Był już wielokrotnie notowany za podobne przestępstwa. Teraz decyzją sądu najbliższy miesiąc spędzi w areszcie. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  Udostępnij