• Pasjonujesz się sztuką filmową i historią? Chcesz przez swoją twórczość pokazać, że dziedzictwo jest dla ciebie ważne? Jeśli tak, to ZABYTKOMANIA jest właśnie dla ciebie!

  11 sierpnia ruszył nabór do VI edycji ogólnopolskiego konkursu ZABYTKOMANIA, którego celem jest promowanie dóbr kultury, nauki i sztuki, a także upowszechnianie wiedzy o dziedzictwie.

  Z uwagi na pandemię tegoroczna odsłona konkursu pod hasłem ZABYTKOMANIAwokół nas” przybiera lokalny charakter i koncentruje się na najbliższej okolicy i otoczeniu twórców filmów konkursowych. Termin składania zgłoszeń mija 30 października.

  Organizator (Narodowy Instytut Dziedzictwa) informuje, że tegoroczna odsłona konkursu koncentruje się na emocjach, jakie towarzyszą odkrywaniu dziedzictwa swojej okolicy. Każda praca zgłoszona do konkursu powinna więc dotyczyć dziedzictwa w kontekście osobistych przeżyć, odkrywania okolicy, pamiątek rodzinnych lub osób z bliskiego otoczenia, które przez swoje działania przekazywały i kultywowały dziedzictwo.

  Do udziału w konkursie można zgłosić się w ramach jednej z trzech grup: GRUPA Iosoby pomiędzy 13. a 18. rokiem życia, GRUPA IIosoby powyżej 18. roku życia (amatorsko zajmujące się tworzeniem filmów), GRUPA IIIosoby powyżej 18. roku życia (profesjonalnie zajmujące się tworzeniem filmów). Dla najlepszych filmów z każdej grupy przewidziane są nagrody. Dla najmłodszych sprzęt multimedialny, a dla starszych nagrody pieniężne (I miejsce8 i 12 tysięcy zł).

  By wziąć udział w konkursie należy do 30 października założyć konto użytkownika na udostępnionym przez organizatora portalu konkursowym www.zabytkomania.pl i wypełnić tam formularz zgłoszeniowy.

  Więcej informacji: https://nid.pl/pl/Informacje_ogolne/Aktualnosci/news.php?ID=4348

  Udostępnij