• Rejonowa Rada HDK PCK w Pabianicach podsumowała jubileuszową 15. „Wakacyjną Kroplę Krwi”.

  Akcja trwała od 1 lipca do 31 sierpnia. W tym roku podobnie, jak w 2019, oddawaliśmy krew na rzecz dzieci chorych na nowotwory, dla dzieci poszkodowanych w wypadkach samochodowych, dla strażaków rannych w czasie gaszenia pożarów, dla wszystkich dzieci poszkodowanych w czasie działań wojennych na całym świecie, dla dzieci poszkodowanych w czasie prac żniwnych, dla naszych żołnierzy przebywających na misjach wojskowych poza granicami Polski, dla noworodków, których życie jest zagrożone, dla dzieci leczących się w oddziałach szpitalnych Pabianickiego Centrum Medycznego oraz dla dzieci leczących się w Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

  Jak zawsze w tym trudnym okresie honorowi krwiodawcy z Pabianic i powiatu pabianickiego wykazali się ofiarnością i oddali 242 litry 100 ml tego bezcennego leku, tak bardzo potrzebnego zwłaszcza w okresie wakacji.

  Zebrano prawie identyczną ilość krwi jak w roku 2019, tylko o 5 litrów mniej, co przy szalejącej pandemii koronawirusa należy bardzo wysoko ocenić powiedział prezes PCK Andrzej Chałupka.

  Krew oddało 538 osób, w tym 136 to były panie i 65 osób po raz pierwszy. Jak co roku, w każdym tygodniuWakacyjnej Kropli Krwi” spośród osób oddających krew losowano drobny upominek, a była to pamiątkowa płytka ceramiczna z logo honorowego krwiodawstwa wykonana nieodpłatnie przez Zakłady Ceramiczne z Opoczna. Takie upominki wylosowali: Izabela Molinari, Bartosz Podczaski, Małgorzata Woźniak, Grzegorz Włodarczyk, Katarzyna Dobroń, Maciej Strużyński, Ewelina Jakóbek, Rafał Beze oraz Aneta Fidler. Można je odebrać w punkcie pobrań krwi w Pabianickim Centrum Medycznym.

  Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim krwiodawcom, którzy w lipcu i sierpniu czynnie wspierali nasze apele o oddawanie krwi mówi prezes.

  Nic się nie zmieniło, jeśli chodzi o zapotrzebowanie na ten bezcenny lek. Krew każdej grupy i w każdej ilości jest nadal bardzo potrzebna. Prosimy pamiętać, że być honorowym krwiodawcą to znaczy bezimiennie ratować czyjeś zagrożone życie…”.

  Udostępnij