• W Konstantynowie Łódzkim w dom przy ulicy Łaskiej 14 wbił się volkswagen. Była niedziela, 27 września, po godzinie 23.00. Kobieta kierująca passatem została uwięziona w pojeździe.

  23-latka kierująca volkswagenem passatem jechała ulicą Kilińskiego. Dojeżdżając do ulicy Łaskiej, nie zatrzymała się przed skrzyżowaniem, wybiła się na krawężniku, przeleciała przez barierki i… przez okno wpadła do budynku wielorodzinnego. Uszkodziła również drugą ścianę budynku.

  W chwili przybycia służb ratunkowych poza budynkiem znajdowały się już cztery osoby, kolejne pięć zostało ewakuowanych przez strażaków.

  – Żeby dostać się do tej kobiety, trzeba było usunąć część gruzu ze zburzonych ścian i wyciąć dach przy pomocy narzędzi hydraulicznych mówi mł. kpt. Szymon Giza, rzecznik prasowy PSP Pabianice. – Ustabilizowano tej pani szyjny odcinek kręgosłupa, ewakuowano ją z pojazdu na desce ortopedycznej, po czym przekazano ratownikom medycznym. Przewieziono ją do szpitala WAM w Łodzi.

  Ogromne szczęście w tej sytuacji mieli lokatorzy mieszkania, do którego wpadł samochód. Kilka minut przed zdarzeniem opuścili pechowy pokój.

  – Pięć osób zamieszkało w ośrodku „Nad Stawami”, a cztery udały się do swoich krewnychdodaje Szymon Giza.

  Na Łaską 14 przyjechał również Janusz Dąbek, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego. W najbliższych dniach zostanie podjęta decyzja, czy lokatorzy będą mogli wrócić do swojego domu, czy budynek pójdzie do rozbiórki.

  23-latce pobrano krew do badania na zawartość alkoholu i narkotyków.

  foto: OSP Konstantynów, DP

  Udostępnij